Bugün, 5 Haziran 2020 Cuma

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


YENİ ORDUSPOR´A


Ne kadar eksi bakanlar varmış, niye ki, kimi arıyorsam iyi yönünü değil, kötü oyundan bahsediliyor. Olabilir, kötü de olabilir o gün. Sonuçta Ordu ilinin 3.ligdeki takımı? Sonuçta Ordu´nun takımı.

Yavaş oynasa da, temposuz olsa da, eksiklik çok olsa da bugün onu yok edersek iyi olunca nasıl düzelteceğiz ki, Orduspor´a aynısı olmadı mı, oldu. Sinan kötü, topçuları kim aldı, Turgut Muzaffer ne, Ali olmaz, diye diye içine edilmedi mi Ordusporun?

Dün Muğla maçında isterdik seri olsun, isterdik galip gelsin, sporcular alın terlerini alsınlar. Hoca çalışıyor, idare her zaman yanlarında, eksik bir tek şey var bu takımın ?AR-GE? si yok. Problemi içerde çözümüne yardımcı olacak el yok, futbolun dili fazla yok.

Bu takımı bugün yalnız bıraktıklarını sanan Ordu ,aslında Ordu´yu takımsız bırakmanın peşinde Orduspor gibi. Kocaman efsane dedikodu ,yabancı hayranlığı yüzünden buralarda, borç ise Everest in tepesinde.

Bunu yapanlar keyif alemde ,takım ölüm döşeğinde, insanlar ise, borçsuz, sağlam kurulmuş bir takımın eteğine yapışmış onu da çamura çekme derdinde, el insaf.!

Dün puan kaybetse de deplasmanda yener. Telafi eder. Moral vermek var iken, Cahit hocadan, sporculardan başlayıp da tırpan vurmak sporun hangi sayfasında var?

İdare memnun olmaz yollarda ,taraftar dışarıdan bakınca gördüğü zaman değil, içerde olanların gözü zaten bakıyor, yanlış nerede ise oranın yarası pansuman edilir.

Bu hafta olmadı ise gelecek maç 3 puan.. Niye olmasın ki. Biraz sabır Ordu biraz sabır.