Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


YENİ ORDUSPOR SAHADA YOKTU


    Hafta sonu Yeni Orduspor, Ankara Demirspor karşısında sahada yoktu, anlamsızlık vardı. Oyundan uzak kenardaki teknik adam vardı, anlamsız oyun için de dolmuş, patlamak üzere olan takım vardı, gönülden gelmemiş yüzlerce insan vardı taraftar olamamış..
    Sahada geçen hafta güçlü rakibine 5 gol atmış Ankara Demir vardı, sen onu, iyi araştırmamışsın, on bir, bir kere ne için orada, tribün ne için burada, amigolar hala aynı teranede, bulmuşluk, gelişmişlik yok içinde durdular izlediler.
    Ateş yok, hırs yok rakibi iteleme, zorlama yok.
Taktiksel oyun yok, rakibi zorlayacak sahada peş peşe hamleler yok. Kenarın sol tarafı felç, yol geçen hanı, rakip 1-0 galip çare sağ bek değişimi ise spor konuşmam artık.
    Orta sahada aynı boyda aynı huyda 3 adam. Amaç ne idi, top bizde kalsın, pas trafiği olsun rakip koşmasın, kenarlar kapansın ise bu masal kitabı gibi olmuş.
    Bir tane düşüncen yapıldı de hocam ya da amaç oldu ama talihsiz gol oldu dersen, bu ekonomi iyi demek kadar komik olur sayın hocam.
    Bugün her hali ile sayın hocam rakipten korkup çocuklara hırs yerine gaz verdiniz, ayaklar, akıl, düşünce durdu, rakip vurdu 3 puanı aldı gitti.
    Sporcunun tribüne yaptığı, yönetime size yaptığını yazamıyorum çünkü sırtındaki o formadan habersiz isme ne diyeyim.
    Geçmiş olsun..
    Hala oradayım, yazmasam uyuyamam, sağ taraftan oyuncu almak, sol taraftaki yol geçen hanı olmayı mı geciktirecekti de o kötülerin olduğu yerden bu takım önünüzde iki gol yedi de sağ taraf niye çıktı?
    Neyse sonuçta yenildik mi, tribün toplama mı, gençlik yok mu bunu düşünen bir AR-GE yok mu?
    Önce bu eksiklikleri acilen kurun .
Geçmiş olsun takım..Taraftar konuşur, çokta bağırır da topa vuran kardeş gayen ne o topa forma sırtında iken vurmak?