Bugün, 5 Haziran 2020 Cuma

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


YARALARA TUZ VURDULAR


İnsanlığı lağıma attılar, yürekleri çiğnediler, bu spora iyilik yapanların yüreklerinden öpüyorum, ama kötü gününde sırtını dönen iş adamları, eski idareciler, Ordu´ya, nankörlük edenlere, sırt dönmüşlere, merhameti bu gençlerden esirgeyenlere bazı yapılmayanlara da saflık adı altında "YAAA" öyle mi diyenlere niye bugün iyi gözle bakayım ki?

Bir takım kuran, lige sokan, başaranlara "tu kaka," diyenlere, düşmüş takıma gel yardımcı ol bir kuruş nasibin olsun dendiğinde cebine akrep koyanların neyine delikanlı, adam gözü ile bakayım?

Bu zor günde 3 dönemde idareci olmuş, iyi kötü hizmet etmiş ya da durmuş herkes ,bu ilde benim için değerli. Sevdiğim sevmediğim olsa da bu alanda çok değerli.

Sanki onlar geldiler ,kulübe barbut atıp, poker oynadılar, yahu bu insanlar borcun içinde her an her hafta stres yaşadı hepsi yetmez mi, bugünde bu idareciler puanlar silinince yalnız kalınca yaşamıyor mu?

Birde yanmış, yıkılmış her tarafı yara olmuş bu takıma utanmadan iş...insanlar var yarasına, bunu yapan insanda beden içinde, Allah kahretsin, sonuçta insan.

Bence ne olursanız olun da hayal kırıklığı olmayın bu gençliğin, insanlığın ,sporun yarınlarına

Çok kalabalık kimse kimseyi tanıyamıyor ve istemem yalnız kalın. Bakın bu ilde herkes farklı anlayışlarda. Senin anladığını anlamalarını bekleme, anlamak için karşındakinin de bir kapasitesi olmalı sonuçta.

Sen dostunu, senin sustuklarını duyanla kur, konuştuğunu bile duymak istemeyenler ile değil.

Bakın bu ilde sporun içinde niye bir olunmuyor? İki üç yalakanın dedikodusundan, darmadağın ediyorlar ortalığı, ekip çalışmasını bozuyorlar, menfaatçilik ön planda, gelişmek büyümek modernleşmek tesisleşmek ten önce üç beş liranın yeşili daha faydalı.

Onlar oturup, hayatlarında sıcak soğuk görmeden çalışmadan sporun içinde tık tıkçı olurlar. .Allah bu il için çalışana düşünene üretene kolaylık versin.