Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


TEŞEKKÜRLER BAŞKAN


Yani biz Enver başkan için yazdıkça birçok gönülde kötü olduk. Sporun içinde birçok soru yanlış, doğru yuvarlansa da su misali akarını bulur dedim, adımız Enverciye çıktı. Enver kim bizlerin başkanı, arkadaşı, yüz yüze merhaba ettiğimiz ilimizin bir değerli insanı.

Arkadaşlar belediyenin başındaki bu insan sporu bilmiyor mu, oynamıyor mu, seviyor ise konuşur tartışır dinler ve doğruyu yapar dedikte, yapmıyor mu?

Nedense biz bunları söylediğimizde uncu buncu oluyoruz. Ben siyaseti yapsa idim çok özel yapardım bunu dostlarım bilir. Onlar konuşana kadarda çizerdim.

Ama eğitimin içinde olan kardeşiniz olarak önceliğim çocukların çok önemli olması. Başkan seçildi, çok sevdiğim Oktay beyde vardı o gün dedim ki, bu gençler için gelin mahallelerde bir şeyler yapalım, onlara oturacakları çalışacakları spor yapacakları gençlik evleri kuralım ki Oktay bey daha vekil olmamıştı. Oktay Çanak, Enver Yılmaz´ın uğraştığı her konunun yanında, candan, içten yaptıkları uğraşın futbol olduğunu çok iyi biliyorum.

Bugün bu başkan spor alemine; Karşıyaka, Cumhuriyet ve Turnasuyu mevkiinde modern ve çim ve kauçuk sahalar ile tesisler için açıklama yaptı ise doğrudur. Çokta güzel.

Sonrada 450 bin lira verildi Orduspor´a dedi ve biz istemesek gelmezdi dedi. Yani biz Ordusporluyuz kimsenin şüphesi olmasın bu konuda dedi. Hep öyleydi, bundan sonrada öyle olsun ister gönüller. Bu ilin yedi emini 19 ilçenin ve de Ordu amatörünün de başkanı, yalnızca Güzel Ordu´nun değil.

Peki bu konuşmalar ve bir çok bilginin arkasında kim var sanıyorsunuz, tabiki ASKF başkanı Mustafa Kılıç. Adam koşuyor yer arıyor, konuşuyor, bilgi veriyor, planın içinde, projenin içinde. TÜFAD bakın hocalarına kalıcı mekân yaptı. Mustafa Kılıç´ta modern yerler sahalar bırakacak Enver Bey ve vekiller sayesinde. Ona hep şunu dedim, bu ilde birçok şey olacak ise bu seninle olmalı sayın Kılıç. Başkanla ve sayın vekiller ile olmalı. Enver Yılmaz Ordu ilinin başkanı. Herkesin spor için konuştuğu doğru, birde uzatınca farklı gibi oluyor. Bence mekânlar uzak değil. İstek samimiyet ve de öngörü için teşekkür edilmeli başkana.

Sporun içinde her kazılan kazma yapılan iş geleceğimiz olan çocukların gençlerin nefesi ve tertemiz havası. Oktay Çanak bu konuda bakıyor, görüyor, düşünüyor ve yapılacak ne ise yapıyor biliyorum. Spor için kim ne yapıyor ise onun için ne yapsak azdır.

Ordu Spor-Güzel Ordu Spor ve Fatsa spor takımlarımıza da ikinci yarı bol gol güzel sezon ve başarılı maçlar diliyorum. Onlar her daim derim, Ordu, Orduspor ise, biri güneşi biri ayı, amatörlerimizde yıldızlarıdır bu ilin. Sağol başkan, açık ve net konuştuğun için. Ve şimdi bir kez daha bende Enver başkandan ufacık şey istiyorum geleceğimiz olan gençlerimiz için, merkezde stad yıkılınca o alanda bir dönüm bir saha alanı minik ve genç maçları yapılabilsin diye. Bu kadar isteme hakkımız olsun 40 yıldır döktüğümüz alın terimizin hatırına.