Yazarın Diğer Yazıları


Sinan BOZTEPE


TEK DEVRE YETTİ…

Haftaya 7 puan ve avareajla 2. Sırada giren 52 Orduspor aldığı bu galibiyetle sıralamada yerini korurken özellikle 2. Yarıdaki performansı ile bir üst lig için iddiasını ortaya koymuş oldu.


Haftaya 7 puan ve avareajla 2. Sırada giren 52 Orduspor aldığı bu galibiyetle sıralamada yerini korurken özellikle 2. Yarıdaki performansı ile bir üst lig için iddiasını ortaya koymuş oldu.Grubun şekillenmeye başladığı haftalarda iç saha maçlarını kayıpsız geçmek çok önemli hale geldi.

İlk otuz dakika oyunu rakip sahaya yıkan ve Gökhan Erdöl ile yakaladığı pozosyonlardan skor üretemeyen 52 Orduspor kalesine gelen ilk atakta geriye düştü.Kalede Hasan’ın bu golü yememesi gerekir.

Daha dikkatli olmasında fayda var.Rakip grubun zayıf takımlarından her zaman geriye düşüp çevirmek mümkün olmayabilir.İlk yarının kalan bölümü daha dengeli bir oyun ve 1-0 konuk takımın üstünlüğü ile sona erdi.

Devre arası yapılan Gökhan Özer ve Şükrü Kılıçaslan değişiklikleri ve çift forvet tercihi ile oyun tamamen 52 Orduspor kontrolüne geçtı.konuk takım 2.yarı karşı tarafa geçmedi diyebiliriz.Oyunu tamamen

 Rakip sahaya yıkan 52 Orduspor önce Şükrü ile beraberliği yakalarken duran topta Rasimcan ile öne geçmeyi başardı.Oyunun karşılığı skorun çok daha farklı olması gerekirdi.90 dakikanın tümüne  bakıldığında performansları ile

Oyuna sonradan giren Şükrü ve Gökhan Özer ile Özgen ,Rasimcan öne çıkan oyuncular oldu.

3.Lig 2.grup’ta yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor.Kurdukları  iddialı kadrolar ile Kuşadaspor ve Iğdırspor yine Düzcespor üst sıralardaki yerlerini almaya başladılar,İskenderuspor ile Aksarayspor’uda unutmamak gerekir.bu   grupta play-off içinde yer almakta oldukça değerli görünüyor ,sonrası her sonuca açık olacaktır.

Önümüzdeki hafta 52 Orduspor    geçen sezon iki maçtada yenilmediği Alanya Kestel deplasmanında 3 puan arayacak,rakip takımın İskenderun deplasmanından 1 puanı 3 golle aldığı unutulmamalı.Daha zor deplasmanlar olacağını düşündüğümüzde bu karşılaşmada 3 puanla dönmek ilerleyen haftalar için büyük avantaj olacaktır.