Bugün, 4 Haziran 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


TARAF OLMAK...


                Ömrümüzü verdiğimiz, içine girmesek de mecnunu olduğumuz davanın lideri, Sayın Cumhurbaşkanı ile el ele, millet, devlet için beraber olup binlerce insanın ya mutlu ya isyan ettiği ortamda, partim değil, vatan diye taraf olmuşsa, bizde onun yanında tarafız. Bu ilin yedi eminin yanında hiç bir çıkarım olmadığı için rahat ve samimi olarak eğer ona karşı bir blok oluşursa ki kimse istemez, tabi ki yanındayız ve tarafız...

 O da bu il için birçok şeyi yapmak için çok şeyleri arıyor, çalışıyor. Bu ilin yedi emini de niye aramasın ki yanında olsun dostları, sevdiklerim, elimi uzattıklarım yanımda olsun diye düşünmek hakkı değil mi?

 Bu konuda ben tarafım...

 Hem de menfaatimiz, çıkarımız olmaz, Allah onun eşine çocuklarına ve ona sağlık versin, Orduya hizmet etme sabrı gücü versin. Bakıyoruz insana zarar fikir taşından en yakınından ve dost sandıklarından geliyor. En kötüsü de bu değil mi?

 Beraber bir harmanda fındık dövdüğün yoldaşın şimdi arkandan vurmak için zaman kollasın. Hoş değil... Bir alo kadarız. İhtiyacı yok, olursa arar. Her şey iyi gitsin de bizler olmak zorunda olmayalım. Bunun için her gün onunla olmak zorunda da değiliz.... Şükür yanında insanlar var.

Birçok kulüpler zinciri bu ilde mükemmel bir yapı içinde sunulsa da, babadan, atadan o kulübün yanında olmak için koşarız yine konumuna bakmadan. Kim nerede ne kurmuş, yapmış umurumuzda olsa da çokça gönlümüze nakış olmaz Orduspor gibi.

 Yalan olmaz bizde. Bizim durduğumuz köşenin ismi Orduspor olur.

 Mahallemiz Şarkiye gibi, ince ve sadık dost misali köşe başındaki o kocaman tabelada yazana bakarız, mor beyaz yazı ile kocaman Orduspor.

 Kimse bu konuda gönül koymasın, gönlümüzde asla kir pas olmaz. Bu idare ya da teknik adamı tasvip etmesek de Ordusporluluğumuzu kiraya verecek kadarda vicdan karartısı içine girmedik.

 Bu konuda nasıl yedi emine açık net tarafsam Orduspor´a da tarafım.

 Her kulüp zaten canımız ciğerimiz o başka.

Tarafız hem de öyle tarafız ki bunun dönüşü olmaz yüreğimizden. Sporun alt yapısını oluşturacak müthiş gençleri bulmaya tarafız, onlara uzanmaya yakalamaya Ordu için tarafız. Her kulüpteki kardeşlerimizde bu konuda çok koşuyor ve çalışıyor hakikaten.

 Bu konuda 30 yıldır tarafım, tarafsızlılığım söz konusu bile olmaz.

 Ve bu Ordu ilinin eksiği olan ve sayın Çanak, Gündoğdu, Taşçı´dan istediğimiz Ordu iline küçükte olsa bir spor lisesi. Çok büyük olmasına gerek yok. Ordu lisesinin ek binası buna müsait. Salonu var, sahası yapılabilir. Çocuklarımız kaybolmamış olur ve sporumuz kalitesi artmış bir yerde olabilir.

 Bu konuda bir spor lisesi için uğraşan insana tarafım, kendim için değil, ilim için.

Ve Ordu ilindeki o sokaklarda olan başıboş dilenci, Suriyeli gençlerin hoş olmayan görüntüsünü yok edecek kimse ben o insana tarafım. Onlara gençliklerini yaşayacağı imkânları sunacak, olanlara onları sokaklardan tehlikelerden koruyacak el, işte ona tarafız. Bu Ordu büyüyor büyüdükçe güzelleşmeli, çirkinlikleri yaşamadan.

 Bunlar için yapılacak her güzel iş için bin kez tarafım, aklımla kaleminle ve de bedenimle?Tarafım?