Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


TAKIM RUHU

Yeni Orduspor´da takım ruhu kalmamış. İnanın bunu yazarken üzülüyorum.


                Yeni Orduspor´da takım ruhu kalmamış. İnanın bunu yazarken üzülüyorum.

                Bende tirip, kibir, kendini beğenmişlik olmaz. Sevdiğime severim derim, sevmezsem de yüzümü dönerim. Zengin makam sahibi anlamam, ben zaten Köksal büyüdüm. Sporun içinde oldum babadan emmilerden, kimse adına da konuşmam, yılı, yaşı bana uyan olursa konuşurum.

                Bunca yıl bu ilde spor adına bugünkü sporun ölümünü gün be gün son 6 yıldır yazıyor iken burunsuzların burun kırmasına takılmadım. Zaten onları bir yere asla koymadım bu alemde. Ama doğru bir. Ordu var, bu ilin havası var, yaşamı, ruhu var.

                Hiçbir zaman ben Yeni Orduspor takımına karşı olmadım, destek oldum. Yendi, yenildi, düştü yere tekrar başı dik kalktı. Takım oldu, şampiyonluk yaşattı. İyi oldu kötü oldu, ama önce Güzelordu oldu, şimdi Yeni Ordu takımı oldu der iken, bu ilin havasından suyundan, karakterinden huyundan uzaklaşan haller aldı son maçlarda..

                Kısacası takım ruhunu kaybetti.

                Sayın kardeşimiz, başkanımız Enver Yılmaz´dan sonra bu takımın dağınıklığı, uyumsuzluğu, yokluğu ortada. Mustafa hoca, sonra Nihat hoca değil, hocalar değil, kendini spor bilim insanı sanan sayın kardeşimiz menajerimizin her şeyin üstünden bu takıma olan bakışı, davranışı ya da hüküm beniminden kaynaklı diye konuşanlarda asla haklı değiller

                Yeni Orduspor kimsenin üstüne örtü sarıp, demir perde ülkesi gibi etrafına duvarlar örüp, Ordu´dan insanlardan uzak, o ?mor beyaz? rengin kokusundan uzak, takımı bir malikanede tutamaz. Bu hakkı yok. İşte Ordu halkının bu benim ruhum, ciğerim, rengim demediği ya da saklandığı takım kimin takımı, Ordu ilinin mi, birilerinin mi?

                Önce bunu koyalım ortaya.

                Teknik adam menajer falan değil. Bir doğru var yapılan ona bende saygı duyuyorum. Takımın başında Serdar beyin sorumluluğu, idare ona vermiş ise o yetkili. Saygılı olmalı herkes, teknik adamlar da. Tamam da kötü olunca niye sorumlu teknik ekip de o kardeşimiz değil?

                Arkadaşlar bu takımın etrafına kara duvar değil, sevgi duvarı örmek o kadar mı zor? Ordu ile koşmak, Ordu ile muhteşem beraberlik bu kadar mı zor?

Kaç haftadır bu sonuçlar beni kahredi-yor. Sizleri üzüyor. İdareyi gerçekten kahrettiriyor. Sporcular, çalışanlar berbat durumda.

                Lütfen bu Ordu amatörü dahil, alt yapılar dahil ilçeler dahil size, Fatsa, Ünye ve Altınordu takımına ihtiyacı var diyorum. Siz bu takım Enver başkandan sonra ruhunu yitirmiş, dengesi bozulmuş kimsenin umurunda ama çaresiz diyorlar, kimsenin umrunda mı değil?

Lütfen Orduspor ya da başka spor değil bu ilin temsilcisi, önce bu ile yakışır olacak sonra o renkleri her maç yere düşürmeyecek. Ben o çok mutlu günleri yıllarca değil, 30 yıl içinde Orduspor´un içinde onun kokusu ile buran buram yaşadım. İçime doya doya çektiğim günlerden bugün daha iyi imkanlı günler var ama ruhu kokusu yok..

                Kemer ne ya ki belimizden kayışı koparabiliyor?

                Yazık.