Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


SPOR DİYENLER!

.


Bu ilde 1. Amatör maçları, 2. amatör maçları, alt yapının tüm "U"maçlarını izliyorum. Nihayet bu ilin damarlarındaki asil kan olan futbol, 3-4 takım dışında sınırlı yetenekli 5-10 sporcu haricinde bitme durumunda.

Bugün bakıyoruz amatör takımlara sahip çıkan sadece 3-5 kişi ve hoca grubu. Belediyeler ise sokulmuş bir borç çukuruna çıkış arıyor başkanlar.

Yüksek borç yüzünden kurumlarda;"Ne olacak?" sorusundalar. O halde bu ilde futbol nasıl ilelebet muhafaza ve müdafa edilecek?

Böylesine tabloyu beklemiyordu kimse, borç yüklü kervan misali. Ama böylesine durumu kimse beklemiyordu. Belediye takımları olsun, amatörler olsun tek şey söylenebilir; "dün yediğiniz hurmalar, bugün bir çok masumu tırmalar."

Suyu kurutanlar,neyin tarlasında bostan arar ki?

Bugünkü başkanlar da dünün hatasını şokunu atlatınca, 2020-22 Ordusunu yapacakları tesisler ile yeniden tesis edeceklerdir, ölmesek görebiliriz.

Kene gibi bilmedikleri, spora yapışların bunda suçu çok. Halktan, taraftardan kopuk insanlar sayesinde biten kocaman dünya, futbol.

Şimdi belediyelerimiz "zamanı geldi" derse, kendi iline sporcusuna, amatörlerine el uzatırsa yarın güneşli olur.

Emanet sporu bilenlere verilmeli. Ehlinde olmalı. Ordu´da küllerinden ayağa kaldıracak eller olmalı takımlarda, idareci ve teknik adam olarak. Bu kulaklara üflenmeli, Ordu bunu bekliyor.