Siyaset arenası daha da kızışacak gibi
31 Mart 2019 Yerel seçimleri için partiler adaylarını bir bir açıklamaya başladı. Bu konuda AK Parti, diğer partilere oranla bir adım önde gidiyor. Çok sayıda illerin adaylarını açıkladılar. Diğer partiler ise bu konuda çalışmalarını derinden sürdürdükle
Tarih: 1.12.2018 08:30:00 / 164okunma / 0yorum
Hülya POYRAZ

   31 Mart 2019 Yerel seçimleri için partiler adaylarını bir bir açıklamaya başladı. Bu konuda AK Parti, diğer partilere oranla bir adım önde gidiyor. Çok sayıda illerin adaylarını açıkladılar. Diğer partiler ise bu konuda çalışmalarını derinden sürdürdüklerini görüyoruz.

   Özellikle AK Parti kanadından yapılan açıklamalarda seçimlere yeni yüzlerle girileceği söylenmesine rağmen, birçok ilde tanıdık yüzleri görebiliyoruz. Bu illerden bir tanesi de Ordu ili oldu. Ordu Büyükşehir Belediye başkanlığı için aday adaylıklarını açıklayan eski milletvekillerinden Eyüp Fatsa, Fatih Han Ünal ve Mustafa Hamarat bu konuda yeterli görülmedi ki, AK Parti Genel merkezi bu konudaki yetkiyi eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı sayın Mehmet Hilmi Güler´e verdi. AK Partide gözler şimdi Altınordu Belediye başkanlığı ve ilçe belediye başkanlarının açıklanmasına çevrildi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Milliyetçi Hareket Partisinden ses çıkmazken, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisinin ortak adayı olarak bir iki gündür eski İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin´in ismi geçiyor. İdris Naim Şahin büyük bir ihtimalle İYİ Partiden aday olacak. Şayet bu duyumlar gerçek olursa Ordu´da siyaset arenası kızışır. İdris Naim Şahin´in Ordu Büyükşehir Belediye başkanlığı için aday olması durumunda Ordu´da doğudan esen rüzgarın yönünü batıya çevirir. Bundan da en fazla AK parti kanadı rahatsız olur. Çünkü İdris Naim Şahin, tüm partilerden oy alabilecek bir yapıya sahip. AK Partide Mehmet Hilmi Güler´in adaylığının açıklanması sonrası bu iş tamam denilmişti. İdris Naim Şahin´in çatı adayı olarak aday olması durumunda ibreler hangi tarafa dönecek, onu da bekleyip göreceğiz. Ordu Büyükşehir Belediye başkanlığı için Milliyetçi hareket Partisinden henüz bir ses yok. Bazı illerde AK Parti ile birlikte hareket edeceklerini açıklamışlardı. Ordu´da aday çıkaracaklar mı, yoksa AK Parti adayını mı destekleyecekler, onu da zaman gösterecek. Cumhuriyet Halk Partisinde de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için milletvekili Mustafa Adıgüzel´in ismi geçiyor. Altınordu Belediye Başkanlığı için 4-5 isim şimdilik kıyasıya çekişiyor.

    İdris Naim Şahin´in çatı adayı olması durumunda Ordu siyaseti fokur fokur kaynayacak. Bir tarafta eski İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin, diğer tarafta eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler. Bu heyecana yürek dayanır mı onu da zamana bırakacağız.

 

Anahtar Kelimeler: Siyaset, arenası, daha, kızışacak, gibi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
ORDU SİYASETİ ARAP SAÇINA DÖNDÜ (18 Şubat 2019 - Pazartesi)
İ.Naim Şahin konusunda heyecan sürüyor (11 Şubat 2019 - Pazartesi)
El gider Mersine bizimkiler gider tersine (14 Ocak 2019 - Pazartesi)
ADAYLIK SÜRECİ UZADIKÇA UZADI (07 Ocak 2019 - Pazartesi)
ORDU ADAYLARINI BEKLİYOR (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
DURUGÖL STADI (17 Aralık 2018 - Pazartesi)
ŞEHİR İÇLERİ HİZMET BEKLİYOR (10 Aralık 2018 - Pazartesi)
Zaman çok geç olmadan (08 Aralık 2018 - Cumartesi)
ZOR SÜREÇ BİZLERİ BEKLİYOR (19 Kasım 2018 - Pazartesi)
NUR İÇİNDE YAT BÜYÜK ATAM (12 Kasım 2018 - Pazartesi)
DOLMUŞ ŞOFÖRLERİ (05 Kasım 2018 - Pazartesi)
FINDIK SAHİPSİZDİ HEP SAHİPSİZ KALDI (22 Ekim 2018 - Pazartesi)
8.ORDU TANITIM GÜNLERİ (08 Ekim 2018 - Pazartesi)
ÇEVRE VE DERE YOLLARI (01 Ekim 2018 - Pazartesi)
HAYIRLISI DİYELİM (24 Eylül 2018 - Pazartesi)
ZAM (17 Eylül 2018 - Pazartesi)
NERDE KALMIŞTIK? (03 Eylül 2018 - Pazartesi)
SIRA TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİNDE (27 Ağustos 2018 - Pazartesi)
ORDUNUN DERELERİ (13 Ağustos 2018 - Pazartesi)
Sayfa:
anasayfa1