Bugün, 26 Eylül 2020 Cumartesi

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ŞİMDİ NE OLACAK?

ŞİMDİ NE OLACAK?


Başkan Nedim Türkmen yollarını yönetim olarak kendi isteği ile Ziya hoca ile ayırdık dedikten sonra, Ordulu kardeşimiz Hüseyin Özcan ile beraber Orduspor’un genç kadrosunu birlikte yürütmek için karar aldı ve Hüseyin hocada Cüneyt Tiryaki ile bu işi üstlendi.
Fakat geçen gün eski idarecilerden Bahtiyar Köksal’ın, ”yönetimin Orduspor’a artık bir şey verecek durumda değil daha fazla zarar vermeden gitmeli” sözleri, Büyükşehir Belediye Başkanının, ”bir tek sen mi temizsin” diyen ağır sözleri, eski kulüp başkanı Ali Mertan’ın ”artık yeter, kulübü rezil etme, paran çok, bu borçları da öde git” sözleri, iş adamlarının bırak artık başkan ikazları, kamuoyunun imza etkinliği ile kulübü bırakması yönündeki ısrarlı ve ağır sözlerine rağmen, önünde kapkara tünel görünürken Hüseyin hocanın Orduluyuz, ondan buradayız sözleri, bir Ordulu olarak sevinsek de hiçbir Orduluyu tatmin etmez.
Ziya hoca gitti iyi oldu. Artıları var mı idi evet. Milli takımdaki birçok hoca onun arkadaşı dostu idi, gençler için nimetti, olmadı dayanamadı. Menajer Selim bey ne kadar dayanır bilmemde, etrafında desteğini her gün yitiren başkanında dar bir yerde yaşaması, nefes alması ve etrafında olanlara huzurlu ortamı yaşatması çok zor.
Antalya maçımız var, gerçi oyuncuları yüzde 90’nını bilen Cüneyt hocada var. Bundan sonra Adana maçının tadında oyun olmazsa, üst üste kötü sonuçlar olursa, kimse bunların mazeretim varına itibar etmez. Başarının binde biri olmazsa, bu Ordu ve Ordu’yu idare edenlerde bu işe onay vermez.
Ben bu kulübe asla para için gelmedim sözleri, Orduluyuz hizmetimiz Ordu ilinin çocuğuna masalıda geçmez, adın ne olursa olsun, dün Ordulu teknik adamlara yapılanın bin misli yapılır da, ayıp olur.
Bugün Orduspor’a kitaplara konu olan masal kahramanları lazım değil, gidip bu takıma puanlar alacak eller lazım..
Hayırlı olsun sizlere.
Buranın çocuklarına yarın birileri inanıyorum söz etmez, kalemi ile cellat olmaz… Geçen yıllar bu gözler bu Ordulu teknik adamlara nelerin yapıldığını gördü.
Antalya, güzel oyun yeni teknik heyet yeni umut.
Niye olmasın ki!