Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


SAYIN BAŞKANIM

.


Yeni Orduspor 3. Lig´de, Altınordu Belediyespor BAL´da. İyi idare edilemedi. Daha doğrusu Ordu ve Ordu sporuna sırt dönüldü. Bu takım Ordu ailesinden kaçırıldı.

Muhteşem tesis yapılmış, yapanlardan Allah razı olsun da; "içinde biz yokuz, Ordu yok Ordulu yok. Nefes yok, his yok, buram buram mısır ekmeği pancar çorbası tadı yok.

Bugün Büyükşehrin başında kim ne bilen şansınız. 

Altınordu Belediyespor takımı ise muhteşem bir sporcu fabrikası burada bizlerin onların katkısı çok. Tek tek işlenmiş çocuklar, değerler. Başlarında mor ve beyazı acısını tatlısını yaşamışlar var. Ordu´da Orduspor vardı, var olmalı da var olanı yıkarak değil. Ordu sporu birine katarak olacak işler başkanım. Ben ailem ve başkan olmuşlar, Fikret Ayabakan ve eski spor adamları çok şey verdikleri bu spor sokağındaki kiri pası silin diyor size değerli başkanım.

Biz bu ailenin çocuğuyuz. Tek umut sizsiniz de, Altınordu Belediyespor´u kapatarak, Yeni Orduspor´u telef ederek değil. Bu gençliğin sığınacağı liman bunlar. Tabi ki bu aşk işi, tek aşkta Orduspor.

Bu takımı bu hale getirenler, bu takım bu hale gelirken sessiz kalanları da yermek istemiyorum.

Bu takımın bu durumunda takvimin yapraklarını iyi çeviremeyenler tabi ki suçlu.

Bu takvim bize olsun diye belediye bütçelerinden takım kurup ceplerine kilit vurup zevk yapanları da konuşmuyorum.

Ben Ocak kulübünde başkan iken, belediyede elektrik, su işletmesi müdürü iken babam Kemal Köksal´ın o kulübe arkadaşları ile verdikleri maddi katkı maaşlarından ceplerindendi. 

Bu camiaya ailem gözü ile baktım, hizmet ettik birçok değerli isimler ile.

Ne başkanlar gördük dev gibi ne başkanlar gördük cüce gibi. 

Bugün konuşulan duygusallıklara katılmam mümkün değil. Orduspor önüne konamayacakları bir cümle için bugün konuşmak yanlış. Ordu 1967 Spor olur da nasıl olur? Bu Ordu´nun 15 yıldır tribününde olan ama sahasında olmayan efsaneleri bugün sessiz. Ordu amatörünü de, sporunu bilmiyorlar. Bilenler 5-6 kişi. Ama TÜFAD var ve orada Turgut Kır gibi bu ilin sporuna bir kaç yıldır emek veren bir isim var.

Saygılar.