Bugün, 8 Ağustos 2020 Cumartesi

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa Kemal POYRAZ


SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ BAŞKAN

.


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu basınının randevu taleplerini kabul etmese de İstanbul basınıyla bir araya gelmiş. Buradaki toplantının ana konusu Orduspor olmuş. Konu Orduspor olunca, başkanın açıklamalarını noktasına virgülüne kadar pür dikkat okuduk.

Orduspor´u eski şanına ve güzel günlerine getireceklerini, bilimsel ve teknik olarak çalışmalarını sürdürdüklerini, hocaların bu konuda çalıştıklarını, sağlam altyapıyla Ordusporu efsanesini ve Orduspor özlemini birlikte gerçekleştireceklerini, Orduspor, Yeni Orduspor ve Altınordu Belediyespor´u tek çatı altında toplayarak güç birliği oluşturmak istediklerini, efsane diye bahsettikleri takımın mor beyazlı Orduspor olduğunu, Orduspor sevdasının hiçbir engel tanımayacağını, amaçlarının  süper lig sevdasına adım adım yükselmek olduğunu, Keyfalan ve Perşembe yaylalarına kamp merkezleri kuracaklarını, bu tesisin milli takım ve diğer takımların gelebileceği bir tesis olacağını söylemiş.

Ordulu, üstelik futbol sevdalısı birisi olarak sayın başkanın söylediklerine inanmak isterim. Bir önceki başkan da bu konuda neler söylemişti, neler vaat etmişti neler. Orduspor tesislerine gelerek ?Orduspor´un denilen borcunun olmadığını gördük, Orduspor´a destek vererek kulübü düzlüğe çıkaracağız? demişti.

Sonrasında ne oldu biliyor musunuz?

 Liglerde direnmeye çalışan Orduspor´u bir kenara itip, sözde yerine başka bir takıma destek verdiler.

31 Mart 2019 yerel seçimler öncesinde başkan Güler, Orduspor´un Play-Off maçlarına gelerek Orduspor´a destek vereceğini söylemişti. İstanbul basınıyla bir araya geldiğinde bunu tekrarlamış. Umarım vaatler havada kalmaz. Olurda başkan Orduspor konusunda dediklerini gerçekleştirirse Ordu spor basını adına kendisine minnet duyarız. Başkanın geçenlerde çok katlı binalar konusundaki meclis kararını ayakta alkışladığımı belirtmiştim. Ordu ilinin ciğerlerine saplanan hançer misali Durugöl´e yapılan stat konusunda da aynı hassasiyeti kendisinden bekliyorum.