Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDUSPOR VE KONGRE


Bu kaçıncı kongre 3 yılda şaşırdım. Çok güzel başladığımız ve Sinan hoca ile alınmış kararla oluşmuş Yaşar Pamuk yönetiminde bir kara tahtanın bu camiaya vurduğu darbeyi 3 yılda 200 idareci ile iyi edememiş iken, onca borca bu halk ile çare bulamamış iken, şimdi Ali Yılmaz yönetimi Yaşar Pamuk yönetimi mi dedikodusundan bıkıp kendi yönetimi için 27.sinde kongreye gidiyor haklı ya da haksız.

Buna bari konuşulmasın.

Bu arada 2 sporcudan gelen para sezon başı, takımın kamp ve yemek masrafına zaten zor çare oldu. O para ve başkandan ve iki idareciden de gidenler hariç.

Şimdi de Zafer hocanın seçmelerden aldığı Kevin Assiga yı 68 Yeni Aksaray spora 40 bine teknik kadronun da onayı ile verildi. Teşekkürler Zafer hoca, camiaya katkısı bu kadar, biraz zaman olsa idi daha çok edebilirdi. Yönetim kendi içinde bir yenilenme mi yapıyor der iken ,bu arada da alt yapıdan yani U 12-13-14 takımları bir çok imkan içinde Altınordu takımına verilmiş diye duydum. O çocukların çoğunda emeğimiz var ki çok. Bu arada Altınordu takımına sporcu verilir iken, alt yapıda U 14-15 gruplarında 3.ligde Yeni Orduspor takımı seneye biz akademide olacağız niye bize verilmiyor, niye karşı bu takımlar derse haksız mı olacaklar? Yoksa bir sorun mu var? Bence bir elin uzanıp bu değerleri dostça el sıkıştırması lazım iken o akiller nerede? Benim kadar uğraşın lütfen, kızdığımız insan olabilir, saygımızı üzerinden aldığımızda ama bu ikilik Ordu için kulüpler için ve de sporcuların istikbali için çok kötü.

Bakın onca devlet birbirinin nerede ise etini yiyecek ama milleti için huzuru için nasıl gülüyor el sıkışıyor. Orduspor kongreye gidiyor. Çok derdi var. "Sahası yok, yeri yok, DSİ deki çilesi o çileyi onlara yaşatan insan mı bilmem kimlerin ettiği, bu takım Orduspor."

Ali Yılmaz Altınordu olsun, Yeni Orduspor olsun verilecek ise sporcu lütfen ikisi arasındaki kardeşliği dengeyi unutmadan vermeli, yok verilmeyecek ise kimseye vermeyin. Ordusporun yarını için pazarlık içinde olacağı son yerler belediyeler olmalı..

Bu dost ellerin uzaklaşması soruyorum amatörlere "neyin inadı?"

Zafer hoca eksi oldu, artı oldu ama bir takım ortaya koydu. Sonra bu konuda oyuncunun satılması teknik kadronun da onayında. Duygusallık olmamalı.-14 puan var zor günleri kolay adımlar ile geçmek zor. Duygusala bağlayıp konuşmak kolay, o halde Ordu olarak herkes 100 lira verin kampanyası olsun madem 2,5 milyon Ordulu varsa ne yapar bakın, Ordusporda tertemiz olur sporda Ordu da..

Lütfen seçimleri dare değişimleri çare olamaz 100 lira verecekse Ordu eh işte bu...Sonuçta Orduspor sürünse de yolda gidiyor, bırakın gitsin gidebildiğince sizsiz Ordu..

Ali YILMAZ tamam olmasın kim var paralı kelli felli kim?