Bugün, 26 Eylül 2020 Cumartesi

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDUSPOR SEVMEK


 

İnsan seviyorsa iki şeyi burada yapmaz, insanları ağlatmaz ve aldatmaz. Çünkü aldatmak insan onuruna, ağlatmakta ise yüreğine yapılmış en çirkin saldırı olur bu camialarda. İnsan söz verir ve sözü yerine giderse şah olur, gitmezse söz adrese şah olsa gönüllerde yeri olmaz.

Niye Ergin Karlıbel, Hakkı Yılmaz, Sebehattin-Coşkun Köksal, Şükrü Bodur efsane olmuş? Kötü olan sözü atar ok gibi, kötü ise o söz döner onu bulur. Bu milleti zorlamayın bu camiaya ömür vermişleri küstürmeyin onlar unutursa dönüşü zor olur.

İnsan üzeni de mutlu edeni de unutmaz.

İçinde bir şey kırıldı mı ne enerji ne istek kalı-yor. Bir lider oldum diyenin topluma verebileceği en güzel hediye dürüstlüğü olmalı. Herkes kendini bulunmaz hint kumaşı saysa da, ben ara sıra kot giyerim.

Şık gezerim bilir Ordu.

Bu camialarda çalışan personel ve teknik adamlar asla samimiyetten uzak yüz istemez, du-yacakları sözü bir kez duymalı, içini sonradan acıtan yalanları değil. Ne demişse lider yerine gelmeli.

İnsanların gururu oynayan asla lider olamaz, bunu genel yazıyorum. Seni sevsin sende sev. Saygı mecburidir ama sevgi yürekten gelen. Nankör menfaatçiler güne bakar, gün olmazsa onun sırtını döner gider. Ben bu büyük camiayı, karalayan yalanları ile bu hale getirenleri asla affetmeyeceğim.

Bunca borcu yapanların bu sevda içinde bir damla hatırı olamaz. Adama güveniyorsun, sevginin önüne atlıyor, güven bitiyor kuş olup uçup kaçıyor, nasıl Orduspor sevgisi bu..?

Bu kulüpte olan her insan niye mutluluğu hak ederken mutsuz olur ki? Bana sevgiden bahseden insanlardan söz etmeyin, dün göğsünü gere gere Ordusporluyum diyenler, bugün yönetime başını eğip, arkasını dönüp gidiyorlar. Gördüm!

En çok ne koyar bize bilir misin, onun takıma baktığına senin içten ağlayarak bakıyor olman. Benim dilim eğri değil de, bazıları bu konuda saplantılı olunca?

Sen bu takım sana ihtiyaç duyduğunda ol, fazla konuşma, yorum yapma. Akıl verme, sus işini yap. Sen sonra bakarsın insanlar gelsin dersinde gelecek yürek bulamazsın. Orduspor bazen cam gibi olmalı.

Onu kırdıklarında oda onlardan bağını kesmesi için. Sen uzaktan bakıp, bu insan ne kadar kusursuz deme, yakından tanıdığında ne kadar lüzumsuzmuş deyip de 2 rekat şükür için namaz kılma..

Pazar Maltepe ile çok önemli maçımız var. Hani Ordusporluyuz ya, Cumartesi Güzelordu maçına giden Ordu, Pazar günü yine el ele olmamamıza bir neden var mı, biz birlikte Orduyuz. Bir kaçtane yanlış düşünce olsada.

Hayırlı olsun maçlar ve ikiside 3 puan olup bizim olsun.

Ordu futbolunun içine ettik hep beraber. Amatörlerde kayalıklardan yosun, deniz dibinden deniz yıldızı çıkarmak için az mı uğraştılar. Güç bu kadardı olan bu. Tarla verimli, ne gübre var ne malzeme. Bu kadar iyi niyetli insanların istekli olmaları bile fırsat denip o insanlar üzerine Ordu futbolu anarok edilip atılamadı.

Sabır dersen kalmadı. Kaynak kalmadı. Sporcu yok. Okullar çocukların sosyal faaliyetlerine engel. Gece 6 ra Kadar eğitim, tam gün sürekli deneme imtihanları, hayat maratonu, koşu hızına spor kulüpleri yetişip de 2 saatte olsa o yetenekleri alma imkanı zor.