Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDUSPOR ÖLÜYOR

.


Orduspor yalnızlığın gayya kuyusunda varmış gibi gözüken, aslında yokmuş olanların yaşatmaya çalıştığı kulübün adı.

Ankara´da ilk önce hiç hoş olmayan Spor Toto hareketi, burada büyük şehrin bakışı, son havaalanı resmi ve de sırtını dönmüş iş dünyasının başka isim üzerindeki yol haritasına baktığımda, artık inandım ki kulübün fişi çekilmese, yoğun bakım günleri devam gibi bir izlenim edindim.

Belki bir umut, belki bir adım dediğimiz büyük kapının da meşguliyetinin sürekliliği şunun habercisi olmuyor mu; ?biz sizinle komşuculuk oynamak istemiyoruz ? beyler. Ve idareci yani idare edenlerin bir anda serap olup yokluğunda idare edecek kabiliyette olsa da madden güçsüz fikirlerin kapı arkalarında kaldığı günleri kulübün bu günler ise üzülüyor insan.

Orduspor yerli olan teknik insanlara, sporculara ve de kişilere karşı bir duruşun yanlışlığında olmasının cezasını da galiba bu sezon yabancı teknik adam ve de desteksiz tribün modeli ile ödeyecek gibi, tabi teknik adama olan karşıtlığım gibide algılanmasın.

Orduspor takımında bugün satılacak genç isimlerin gazetelerde boy boy resimleri ile yazılması ve de hadi satılacak olması ilebu kulübün sonunda Menderes´in asılması arasında hiç fark yok, görecek herkes.

Bir devin sonunu, deve el uzatacakların mecburen çaresizlikten yapacak olması, ipi elleri ile boynuna geçirecek olmasını ne şirket olma ne gelen borç para nede verilecek paralar engelleyebilir ?

Yaşar başkan iki kişilik adım atmanın çabasında hayatta kalma adına bugünlerde, biri kendi işinde ve de yaşaması lazım olduğu mekanda dostlarının işini yapmak ve de kazanmak ile verdiği zor mücadele, bir tarafta da birileri al dediğinden beri yalnız bir odada cezasını çeken mahkum gibi bırakıldığından , nasıl kurtulurum yada bu takımı kurtarabiliri düşünen ama işin içinden bazı arkadaşları ile çıkamayan insan rolünde..

Zor bir durum.

Bu işin neresinden bakarsanız bakın, dört tane köşeden çıkacakların hiç birinin yüzü sana dönük değil ise , sen ne yaparsan yap yapılanların hepsi hasta ölsün diye atılacak adımlar.Yaptığın fedakarlık mı yoksa birileri adına yaptığın dost darbesi mi idi bunu ilerde kalemler yazarda, ben hala o koltukta o yüzünle acı içinde nasıl gülebildiğine şaşırıyorum.

Valla bravo..

Kimsenin harcı değil. Bu kadar kapı ve insan sana kapanmış iken gülmek.Haklı yada haksızlık da değilim, ben Ordu sporun gün gün ölümüne şahit olduğuma yanarım, doğumunu görmüş biri olarak..

Allah bu ramazanda kolaylıklar versin yönetime ve taraftara.