Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDUSPOR NE YAPIYOR

.


1967 yılından bu yana Türk futboluna hizmet veren Orduspor Kulübü´nün 2.Amatör Küme´ye düşmesiyle ve bunca olumsuzlukları yaşaması ile beraber Yeni Orduspor ile birleşme görüşmeleri başlamış ancak bir sonuca nedense varılamamıştı. Birçok olumsuzlukların yaşanması ve kulüple ilgili kişi Mahir ve Savaş kardeşlerin ve bu aradaki yaşanmış onca olumsuzluğu bırakarak, Savaş Şimşek önderliğindeki Orduspor, yeni sezonda Yeni Mahalle 52 Spor´un yerine 1.Amatör Küme´de 1967 Orduspor adıyla mücadele edecek.

Orduspor Kulübü ile Yeni Orduspor´un birleşme görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının ardından atağa geçen Mor Beyazlı ekip, sıfırdan, borçsuz bir kulüple yola devam etme kararı aldı.

Doğru mu bu karar? En doğru ve de geçikmiş bir durum.

Bu kapsamda Orduspor Kulübü, 1.Amatör Küme´de mücadele eden Yeni Mahalle 52 Spor ile anlaşarak, o takımın yerine 1.Amatörde yer alacak. Adı da 1967 Ordu spor olacak. Orduspor efsanesi geri dönüyor mu onu da zaman bize gösterecek inşallah.

Orduspor Kulübü´n den Savaş Şimşek, yaptığı açıklamada; "Şuanda biz amatörden başlıyoruz. Sıfır bir kulüple, 1.Amatörden yeni bir kulüple Yeni Mahalle 52 Spor ile lige çıkacağız. Takımın adı Ordu spor 1967 olacak. Orduspor Kulübü´nün devamı niteliğinde 1.Amatör liginden sıfır borçsuz başlayacağız. Orduspor ruhuyla, aynı binada baba ocağında başlayacağız. Şampiyonluğa oynayan, bu ligden çıkmak için güzel bir yapı kuracağız. Bizim Ordu spor derneğiyle bir ilişiğimiz yok. O zaten mahkemede, onunla bir bağlantımız da yok. Biz sıfırdan ayrı bir şekilde baba ocağından efsane geri dönüyor" dedi. Bu arada Savaş Şimşek, Yeni Orduspor´la da bir bağımız kalmadı diye nokta koydu.

Onlara da başarılar dileriz. 

Orduspor, kaldığı yerden devam ediyor, Orduspor efsanesi geri dönüyor diyen Savaş ve ekibine başarılar.

Nerede kalmıştık diyerek devam edeceğiz ifadelerini kullandı. Başlayacağı nokta önemli, çıkış önemli, sonuç önemli.

Bu Orduspor sonuçta..