Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDUSPOR BİR KARANLIĞIN İÇİNDE ASLINDA


Orduspor bir karanlığın içinde, her yanı çökmüş duvarların içinde ,yalnızlığında yürüyen bu büyük devin görüntüsünden bugün ve bu resimden zevk alanların çoğu , Orduspor adını değil de bu takıma bu kötülüğü yapanları konuşuyorlar onu da yanlış aksettirerek, ama unuttukları tek şey aslında karanlığın prensi olan geçmiş yönetimlerin, hamamda kese olma projesi de zaman içinde yaşlandı, bunu diyecek yürekli olmadığından, bugün birilerine sallama işindeler.

Adı ne olursa olsun, salla.?

Ama Orduspor yönetiminin Ordu spora bıraktığı artı borç yok yalnızca, kendi şahsi yapılanmasının borcu var diyenlerin doğruluk derecesi kaç?

Burada aksine borcun azalması var gibi bir çok sözcükler içinde geçen 3 yıl yalanla dışarıda çatallı bir çok yılanla dolu..

Keşke o paralar ile tahta açıpta birilerine zevk yaptırtmasaydı geçmiş idareciler, birine kariyerinden büyük bir paye vermeseydi, hatalar yapıldı, olanlar oldu, sonuçta geçmiş yönetimler, o dönemde yapılanlar nedir diye denetimcilere verilince bir anda lambalar söndü, etraf karardı kocaman dev karanlıklarda kaldı..

Aklama işleri her yönetimin her karesinde ufacık lambalar eşliğinde vardı diyenler , her yönetimlerde denilse de;?Sübhanekeden ve Elhamdan? bir haber secdede duran başlara bakınca, bunlar mı geçmişin onca kirine kese olacak diye de merak ediyoruz ki; aslında ne kese olundu, nede tellak bulundu, su atıldı ,sabun vuruldu, durulandı o kadar.

Ordusporda ,burada görev alan her arkadaşın iyi niyeti ve takımın durumunu bile bile koşmasını görmeyenler, olmayan paralardan faiz alınmış, bu kulübü batağa atmışların elleri sıkmanın peşindeler ya, bunu üzülerek görüyorum. Teknik adamlar olsun, idareye gelip de çalışanlar olsun, asla sonunu bildikleri bu takıma bu deve ölümü yakıştıramadıklarından gece gündüz koştular.

Ama sonuçta hasta yoğun bakım da, diyalizde idi, böbrekleri iflas etmişti.. Yapılamadı çok şey? Her arkadaşımız uğraştı. İnkar eden zaten namert olur. Olmadı..

Dün bu takımı al desteğiz diyen iş dünyasının değerli isimleri sonradan bırakıp uzaklaştığı başkanın, uzun süre yanında olanların en başında Enver Yılmaz, Engin Tekintaş vardı.

Onlarında sonunda niye bu devi yalnızlığa bıraktıklarını, kulübün onca borcu yüzünden diye konuşsalar da, bilinmez bir karanlığın sonsuzluğun da kalacak sır gibi bir iş var ya diyenlere tek cevap karanlık var, borç var, belirsizlik var bir umut yok ve başkanlarında iş adamlarında yapabilecekleri bu sele set olacakları durumları yok..

Neyse! Bence bu işin bu karanlığın aydınlığı yok diyenlerin çoğaldığı ortamda bugünlerde Ali Yılmaz için değil Orduspor için etrafına bakınca iş adamlarının alternatif olmalı, şu olmalı diye ,işaret parmağını uzatacağı şu an ortada güçlü bir takımda yok..

Uzun süre büyümesini beklemek lazım, ona da sabır yok.. Dehlizde ,karanlıkta giden devin ne yürüyecek nede görecek bir gücü var..

Bakıyorum da, dün bu takım için koşarım diyenlerinde sırtı dönük bir durumu var. En kötüsü de bu.