Bugün, 5 Haziran 2020 Cuma

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDUSPOR


 

Bitsin artık bu işkence. Olmuyor. Elinle havada kuşlar tutsan olmuyor. Orduspor Bayrampaşa deplasmanında 6 gol yiyerek taraftarını kahret-meye devam ediyor.

Benim canım sıkıldı. Orduspor Bayrampaşa da bu kadar farkı nasıl yer. Bunu hak edecek ne kötülük yaptı?

İdareci, onlar genç, cepleri boş. Yanlış burası. Destek yok, başkan hala bu hoca ile bir olup çalışma düşüncesi içinde ise bu iş bitmiş, inançlar yere düşmüş ki, yazık..

Fatsa´da maçta herkesin temposu Fatsaspor içindi. Olmasın dedim, oldu. Sanki karşısındaki başka ilin takımı varmışcasına yürekleri yangın yemişcesine desteklediler!

Fatsa´da kin nefret varmıydı? Olmadı. Neticede sevgi kazandı.

Arkadaşlar, Mustafa Poyraz yazmış uzun sitem dolu yazı. Katılırım katılmam o yıllarını spora vermiş birinin öz fikri, saygı duyarım. Benim için iyi bir takımlaşmanın Ordu iline zararı olmaz, bilakis faydası olur. Şükrü Bodur´da başka bir amatör takım alsın, bir yer kiralansın, içine tesis yapılsın onunda takımının şampiyonluğunu yaşasın il.

İnsanlar üye olsun, kimi isterse ona üye olsun. Kin, nefret Orduspor´a ayrımcılık, kırıcılık ve nefret taşır, bu hiç olmaz. Kongre var, belkide Yaşar Pamuk bırakacak, alın atınızı, istemem tımarınızı diyecek. Gidecek başkan bakalım ne olacak.Ne olacak biliyormusunuz?

Yaşar Pamuk ve diğerlerinin amacı buydu, işte istedikleri oldu. Ne oldu, niye istesinler ki? Kim bu kadar aşağılık olabilir ki, bu nasıl bir ucuz düşünce, bu nasıl bir kafa?

Turgut Kural gitsin diye defalarca yazdım,                                           Turgut Kural istifa etti. İkinci hafta gitmeli idi, tuttular kaçan puanı ben yazmayayımda onlar yazsın. Ordulu hocalara daima karşı olan sayın başkan o iyi yüreğine hiç bir Orduluyu istemedi. Olsun demek ki Ordu´da Turgut Kural kadar bu işi yapacak bu kadar puanı çöpe atacak hoca yoktu ki istemedi başkanım. Bundan sonra ne olur, Allah yardımcısı olsun.. Dün geçtide yarın ne olur bilinmez.

Hiçbir kulüp kin ve nefret üzerine kurulamaz. Milletin çoğunluğunun nefreti ve kinini üzerine alan kulüp asla nerde olursa olsun 5-10 kişinin kişisel egosunun tatmin edildiği mekan yada üç beş kişinin ekmek yediği iş yeri olur kulüp olmaz.

Ordu da kendi tarihine yabancı olan, sporun geçmişini bilmeyen kişilerin zaten bilgisi ya da geçmişi o kadarda sportif açıdan parlak olmuşlar değil. Bir kulüp var buda bize eğlence olsun, üş beş iş adamı var yardımcı olsun..

Peki o iş adamı yardımcı oluyor, sende çok özel iş yapıyorsun, çok özel adım atıp Ordu iline takımlar kuruyorsun ama her yüz bin insandan ayrı bir dünyanın içinde 25 kişilik bir sevgi çarkında binlerce tenkit ve nefretin arkasında takımlaşma hayalinde nasıl olabilirsin.

Ben buna karşı oldum. Buna asla bu şekilde yaklaşılmasın diye illerin ilçelerin ve Ordu´daki dostlarımın sitemlerine rağmen, karşı olmalarına rağmen kulüplerin güçlü ellerde olmasına, stat mekan zenginliklerine destek oldum. Niye der-seniz; Ordu´da meydan düzünde o kadınlı erkekli yüzlerce insanın takım maçlarını izlediği günlerden, taraftarın sayelerinde maçlara gelmediği günlere geldiğimiz için.

Ne kurulursa kurulsun adı ne olursa olsun, halkın sevdası yoksa, onu sevmiyor ise, padişah olsan ne mümkün adamın ne dilinde adın olur ne gönlünde rengin.

                Arkadaşlar bir yanlışımız var ve olaya nefret dolu gözle bir takıma ve insana bakıyoruz. Burada ne fikir var ne düşünce sadeceOrdu spor penceresinden güzel bir takımın Ordu içinde  yalnızlığından bahsediyoruz.