Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDU´NUN ŞAMPİYONU VAR

.


 

1990 Avrupa gençler şampiyonu, 1992 Avrupa gençler ikincisi, 992 Barcelona olimpiyat üçüncüsü,1993 Avrupa büyükler üçüncüsü ve olimpiyat şampiyonu.

Günlerce yağlı güreşin duayeni ile gezen, sokaklarda turlayanların birazda geçmişindeki müthiş insanlara bakması lazım. Biz yağlı güreşlerdeki o efsane insanları ne zaman hatırladık, efsane Mustafa Bük, boksta Mustafa Genç, güreşte birçok isim ve Recep Kara ve işte efsane yenge Hülya Şenyurt.

Bugün bu şampiyon federasyon kurul üyesi, judo ümit milli takım bayanlarda hoca. Ama sporun her gün çimlere salonlara ringlere gömüldüğü ve insanların spora gönül vermiş bizlerin tekrar Hülyalar, Mustafalar aradığı, Turgaylar, Arifler bulma adına yıllarca uğraştığı bu alanda, bırakın belediye başkanlarının bu alanlarda o insanlara gökyüzünde yıldızları takmayı, önce stadın önündeki o sporcu tarlasını sağ olsun Fikret ağbimiz kapattı, sonra lisesin önüne spor tarlamıza bir uçak maketi yapılıp gençleri spordan mahrum etti.

Ordu da bir çok şampiyonlarımız var. Başta Hülya Şenyurt ve diğerleri. Ve ?Kemal Yıldırım, Ömer Kılıç, Turgay Poyraz, Mustafa Genç, Recep Kara, Mustafa Bük ve Cevat Karagöl? vs. Bu isimlerin Ordu´nun parkında, sokağında, caddesin de yaşaması lazım iken, okullarda bu insanlar gençlere dersler ve sporun önemini anlatmaları için imkanlar sağlanması gerekir iken, bunu yıllarca yazdım söyledim ve Enver başkana da bizzat rica ettim, bu konuda izin ver, yere düşmüş şu gençliği ayağa kaldıralım destek ol, elini arkamda tut ve güç ver..

Bu ilde yüzlerce genç, okullarda, sokaklarda, mahallelerde, arsalarda yok oluyor, olmasın, bitmesin ve de kaybolmasın, bizler buradayız, Mustafa Genç orada, Hülya içimizde..

Hülya yenge, sen Ordu için, bu il için gençler için bir hayal umut ve rüyasın.. Okullar bu rüya insanla tanışmalı ve sen her ay okullarda olmalı ve o gençlere anlatmalısın Hülyaları, şampiyonlukları ve de o muhteşem duyguları..

Sayın başkanım Enver Yılmaz, bildiğim için bazı yok olanları gördüğüm için, bunun için sana gelmiştim, bunun için tut elimizi demiştim, biten ve yok olan bir gençlik ve kuruyan tarlalar varken arkamızda dur demiştim..

Ordu senin ile gurur duyuyor Hülya, rabbim ömür versin de sayın büyük şehrin ve Altınordu´nun destekleri ile yeni Hülyalar yetişsin?

Ayaktayım ve alkışlıyorum seni başarılarını, uğraşını yenge.