Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDU´DA SPOR


     Ordu´nun 19 ilçesinin 3 takımından Fatsa Belediyespor 3. Lig´de, Altınordu Belediyespor ile Ünye 1957 Spor Bölgesel Amatör Lig´de mücadele edecek bu sezon.
     Ordu birinci ve ikinci amatör kümede mücadele eden Kumru, Aybastı, Korgan, Gölköy, Çaybaşı, Çamaş, Perşembe, Mesudiye, Çatalpınar, Kabataş ilçelerinin takımları oynuyor. Bunlardan 4 tanesi var ki bana ne masal anlatacak akıldalar ne de futbolu tarif edecek.
    Biri Perşembespor´un bu haline bakıp, bu mabedi bu hale gelirken izleyenlerin vebali, biri yıllarca Mustafa Küpçük ile anılmış futbol cenneti Aybastı Spor, biri Gürgentepe ve Dursun Yazıcı ile gelen bir çok yetenekli oyuncu ile Ordu futboluna resim çizdiren Gürgentepespor, biri ise spor aşkı büyük başkan İsa ile Ulubeyspor ve Gölköyspor ki Şükrü Bekiroğlu, Mahmut Nambaş ile zirve yapmış ilçe orası bir kısa zaman önce.
    Gelelim bazı ilçe belediye başkanları ile Ordu amatörün de yamalı bohça gibi gezen garip ilçe takımlarına, alt yapıları zaten yok, okul var mı, var, genç var mı var, saha var mı var kralından.
    Korgan, Kumru, Çaybaşı ilçe mi ilçe, belediye mi belediye, bu takım yakışıyor mu o ilçelere, alt yapı yok, gençler ne alemde?
    Sonra geliyoruz idmansız, yeteneği az spor takımları ile takımımız var diye lig yapıyoruz.
     Ya hakkemlere ya saha komiserine, ya il temsilcisine, ya maç günle-rine ya plana saldırıyoruz.
    Kardeşim, başkanlar bugün için belediyelerde maaş alan beyler paşalar ise, bakacaklar, mecburlar ki haramın içinde olmasın hakkın içinde olmasın, gençlerimizin yarını geleceği eğitimi alanı içinde olsun.
    Felaket kapıda, sokaklarda ise, bunlar yarın, içki, kumar, eroin sigara peşinde adımlar atan olmasınlar.
     Orduspor yıllarca Karadeniz´de bir spor mabedi il iken, içinde gençler olmayınca tesis mabedi olsan ne olur.
    Birde, iyi ki özel futbol okulları, Ünye Fatsa kulüplerinin alt yapıları var.
    Ordu ya boş oş konuşmayın seçimden seçime beyler, spor adına icraat yapın.
  Bir merkeze bakmayın, onun eline bakmayın, oda bir can kime uzanacak ki?