Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDU´DA OLANLAR


FINDIK

Ki bu ilde ben ömrünü SAĞRA da ve POYRAZ da fındığa adamış, 35 yıldır fındığın konuşulduğu bir evin içinden, bu işin başında olan eşimden bildiğim kadar ile, bu Ordu insanının kahverengi altınını bu hale getirenlerin Allah belasını versin desem ne olacak ki, vermiş zaten..

Kimsenin halkın fındığı ile ilgilendiği yok, ?daybaşı 200,amele 100 liralar?da olan bu fındık denen asmalı altının kaderi ne ya?

Karı yüklüyorlar ameleye, velatdalin amin.

Vekiller niye konuşur, niye çaresiz, insanlar neden sessiz ve suskun. Adamlar elinden altınını, cebinden paranı, gırtlağından lokmanı, ailenin geleceğini yok ediyor sen hala bir ayağa kalkıpta ?ne oluyor? diyemiyorsun, susuyorsun be adam.

Bırak senin için batsın bu fındık o zaman?

VEFA

Bazılarına bozanın kralı semt, bazılarına yükün en ağırı ve onurlusu ile olma anıdır. Vefalı insanları taşırken yorulmaz kimse, en kötü zamanında senle yürüyenlerin kıymeti onlarsız olunca çıkar ortaya.

Siyasette, sporda, iş dünyasında, eğitimde..

Bu yüzden bazıları için , yanında onun ne işi var diye konuşanlara cevabım ;?Yahu hepiniz adamı bir elma çöpü gibi bir kenara attığınızda onlar vardı yanında dediğinde anlaşılır onlarca.

Bunun örneğini bugünkü Ordu siyasetine bakın anlarsınız, bunun örneği belediyelere bakın anlarsınız..

Başka ne diyeyim.

NANKÖRLÜK KÖTÜ

Hayatında gelemeyeceğin yerlere seni getiren, oturamayacağın makamlara oturtan , değer veren güç veren ele nankörlük edenlerin ne itibarı olur nede bir değeri düşündüğünde.

O yüzden beraber olduğun, yürüdüğün yol arkadaşını sonradan bulduğun birine tercih edersen adamlığın sıfır olur.

Nerde nasıl bir yerde olursan ol.

Ne para ne pul, ne menfaat seni adam eder. Bu hareketini bilenlere bak yüzene bakar iken, ne sevgi duyuyorlar nede güven sana.

Hele en yakının ise terk ettiğin insan..

Ne diyeyim ne yazayım artık.