Bugün, 4 Haziran 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


ORDU FUTBOLU ARTIK ZOR GÜNLERDE

.


                Daha nasıl anlatmam lazım. Bitmişliğin izahını nasıl konuşmam yazmam lazım.

                Alt yapısı çaresiz olan bir düzenin nasıl temizlenip de tekrar kokusuz ve tertemiz o çimlerde gözlere zevk veren bir durum içinde insanlara sunulacağını bana anlatın da, içim neşe dolu yazayım.

                Burası olmuş geçim kaynağı, bakın 13 yaş grubu maçları oldu tebrikler olsun Ünye takımı bir hakem sayesinde utanç dolu bir maç ile şampiyon yapıldı, tebrik ederim gruplarda çok başarılı olmasını isterim, gönlüm onların başarısında..

                Olay şimdi ?12- 11? yaş gruplarında da yaşatılacak. Aslında şölen havasında olmalı dediğimiz bu grup içinde olmasını hayal ettiğim maçlar için buradan Mustafa Kılıç başkana özel rica ediyorum, bu çocukların maçları Cumartesi başlıyor, başkanın ve   ekibinin eli bu turnuvanın üstünde ve her anında sahada olsun ve de ciddiyetini herkes görsün.

                Deplasman maçları var bu konuda belediyelerin gücü olmayan takımlara minübüs içinde yardımcı olmalı..

                Tüfad ve Askf ve futbolun temsilcileri ile bunlar aşılmalı.

                Musa Musa da o kadar kısa Musa olmamalı Ordu sporu içinde. Bakın herkesin Durugölde alt yapı için koştuğu yerde, bir fırsat bunlar Ordu sporu için, her branşın tekrar eski güçlü günlere dönme anı, ama bunu yapanların; ?maçsa maç, saldım Durugöl´e mevlam gayıra, gibi ?düşüncede değil de, biz buradayız, eksikleri tespit içindeyiz ve de daha iyisi nasıl olmalı içinde notlar alıyoruz işleri tamda bu anda yapılmalı?

                Bu Ordu futbolu,  zor günlerde ise ben bunu kabul edemem. Bu Ordu bugün büyük şehir ise, bunun adı ?Enver Yılmaz? ise, onun gözünde yalnızca Güzelordu takımı varmış imajı yaratanlar bir durun ya, bir kenara çekilin ya, o büyük şehrin başkanı. 19 İlçe takımının, Ordu´daki amatörlerin, bunlara hayat veren teknik adamların, başkanlarının halkın başkanı?

                Uzak durun, etrafını boşaltın, yerde yatan bir Ordu futbolu var, ve adamın önünden çekilinde görsün neler olduğunu. Amatör takımlar ile bir toplantı yapsın bir proje sunulsun buda büyük şehrin sorunu acı bir gerçeği, yalnızca Güzelodu ve belediye varmış hiçbir takım yokmuşçasına suç işler gibi başkanı madden tekbir takım için yönlerdir meyin, buradaki her takımın üzerinde bir hak var, o hak onunda üzerinde eğer inanmışsa insan?

                Madem ki büyük şehrin bir Ordu sevdalısı başkanı var ki var, onunda yalnızca dilinde ? yol-asfalt- su- trafik- yayla-turizm- sahil-çöp- mahalle 19 ilçedeki sorunlar yok, içinde sportif alanda yapılacak sağlam işleri nasıl olması gerekir diye birde maddesi vardır?.

                Güzel Ordu-Altın Ordu-Ordu spor ve amatörlerin hepsinin hakkı başkanın avucu içinde..

                Bu konuda ?efendim şu kulübe bunu da mı yapsak gibi el avuç ovalayıp ta konuşmak yerine, içimizden çıkan bu derdi sorunları bizler kadar bilen bu isme rapor sunmak, proje sunmak amatörlerin, ve belediyenin sosyal biriminin asli görevi.

                Bitmiş ayağa düşmüş bir sportif yolculuk var çölde aç susuz yol alan insanlar misali, su başkanın mahallesinde bir tasta buraya diyecek insan mı kalmadı da bu halde futbol.

                Başkanım çare sizsiniz,Güzel Ordu sahasında arkadaşlarınızla oynadığınız o futbol güzelliğini arada bir duru gölde de yapın ki sizinle oynamak isteyen spor adamlarıda yürek birlikteliği içinde olsun, büyük şehrin başkanını her amatör takım yanında ve yüreğinde hissetsin.

                Bunu yapacak olan o,bu, şu değil futbolun başındaki değerli isimler?

                Saygılar.