Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


OR-DU-SP-OR


Şükür son 5 yılda bitirildi, bitti.

Ne eti kaldı ne derisi. Sadece bu derisi, yüreği sökülmüş takımın etrafında onu candan seven yüzlerce fedakar taraftarı kaldı.

Bu takımın başında ise bu takımla özdeşmiş, burada doğmuş, futbolumuzun efsanelerinden olmuş Şükrü Bekiroğlu. Ne para ne pul. Bazen kendinden veren bu güzel insan sonuna kadar huzur içinde gitsin takım diye umutsuz sezon yolculuğunda bu çocuklar ile.

Şimdi bu takımı Yeni Orduspor ile yan yana koyup birilerine nefret içinde olanların bilmesi gereken şey, sözlerin adresi başka yerde.

Bakın Orduspor okunan bu takımın bu ilde artık"OR-DU-SP-OR" diye hecelenecek duruma bırakılması Ordu´nun değil, bu takıma başkanlık, idarecilik yapmış onca insanın bu takımın yüz metre etrafına gelmemeye özen göstermelerindendir.

Orduspor bir 1967 kurulumu, tescilli marka. Bu markaya bugün yok hükmünde bakmak, onun içini boşaltıp, sözleri geride bırakmak, etinden derisinden menfaatlenip gitmek, işte en kötü onursuz olan bu.

Bu takım şimdi alanında son noktadan sonra el sallayıp amatör kümede dolaşmanın zamanını bekler iken bu takımdan geçinen az çok kim varsa vicdanlı ise üzülür yoksa zaten ne dersen de onlar"kör-sağır-dilsiz" olurlar.

Kim ne der bilmemde, onlar için bugün "OR-DU-SP-OR" olan bizler için, binlerce seveni için ORDU SPOR olarak yaşayacaktır biline.