Bugün, 5 Haziran 2020 Cuma

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


OMUZLARINDAKİ İKİ KAMERA


Ey insan, ey Allah´ın yarattığı canlı, ey alemleri ve nimetin tamamını huzuruna sunduğu fani, eline imkan geçince, kendini bir şey sanan fani, bu dünyanın nimetini ,?etrafına ,kendine ,üç beş çakala peşkeş çekince, görünmez adam mı ?oluyorsun, Allahı mı kandırıyorsun?

Hepimiz insanız, gençliğimizde hatalarımız olmuştur, en çokta bir gönül macerasında, Onu Rabbim affeder de, sen bir yere baş olunca ,amir olunca, o yerin paşası, sultanı olunca, önce evim sonra cebim sonra yakınım sonra etrafım sonra bana destek olan kıytırıktan yalakalar deyip, içi boşları kul hakkı ile giydirirken kimse duymuyor yada görmüyor mu sanırsın?

Bu dünyada Allah yarattığı kullarının yaşam filmini çeker melekleri ile iki omzunda iki kamera koyarak. Mahşer günü, değerleri, garibin son lokmasını, çaldığın utanmadan arlanmadan yediğin paraların, aldığın evlerin, soyduğun makamının sende saklı kalacağını mı sandın fani?

Hesabın günü, ateşin günü, mahkemenin kübrası var.. Allah´a bugünden yalvarıyorum ve de söylüyorum;? o gün beni şahit tut??

O gün o ruhsuz, ahlaksızlara verilecek cezanın şahitlerinden yap. Omuzlarımızdaki kameraların asla silinecek, kasetini yok edecek gücü yok fanilerin. Her şey dev ekranda Allah´ın huzurunda olacak.

Milletin hakkını yemiş, garibi lokmasını almış, vatana ihanet etmiş, ülkenin ,ilin, kasabanın köyün, devletin, makamın alın terini çalmış soytarının cezası ayrı, onu bilip de destek olanları da Rabbim o gün şahitliğimizde kahretsin.

Bu dünyadaki filmlerin bir gün arşivlerde kaybolma ihtimali, yanma, silinme durumu var ey insan, ama omuzlarında seni her an çeken meleklerin kaybetme şansı yok?.

Arenada olacağız ve izleyeceğiz..

Ya sen olacaksın ya yaptıklarının azabı?.Allah affetsin diyeceğim de, hakkımız varsa, kul hakkı yenmişse, huzurumuzun ,çocuğumuzun geleceği üç beş boş insanlara harcanmış ise Allah´a bugün yalvarıyorum hakkımı sen al?..

Senden başka sevdamız, aşkımız, yürek sancımız yok.