Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


OLMADI


                   
    Yeni Orduspor-Darıca Gençlerbirliği maçında play-off´a kalabilmek için gerekli olan nedir ne değildir bir kez  daha izledik.
    Ben Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Enver Yılmaz´ın iki maçtır tribünde maçları ve bu takımı izlerken neler düşündüğünü, nelere çok üzüldüğünü anlamak isterdim.
    Ankara Demirspor maçından ders almamış insanlar manzumesi,10-0 lık Kayseri maçını Darıca Gençlerbirliği´ne kıyaslarcasına idmanlar yapıldı inanın izledim uzaktan.
    Çünkü Yeni Orduspor´un 2. Lige çıkmasını istedim, gençlik adına ilim adına.
    Bakın Darıca ya da diğer takımlara, adamlar takım yapmıyor, çıkmaya takım yapıyor, adamlar takımın içine sporcu alıyor, adamlar çıkaracak tecrübeli ayakları alıyor .
    Bugün önce kenarda duran 2 teknik adama baktım, biri kendinden emin eli ile tarif ediyor eksikleri, bizimki ise daha ürkek her zamanki gibi koşarak yönetiyor içi rahat değil.
    Sahada iki takım vardı, biri takım, biride takılmamaya adım atmış takım. Birinde kadro vardı uyumlu seçilmiş, birinde ise oyuncu öyle alınmış. Birinde taktiksel bir anlayış birinde ise sahamda sadece bu hayali yaşamak isteyen bir takım.
    İki takımın kadrosu, oyuncu kalitesi, oyun formatı bile farklı idi. Yahu adamlar transferde önce 4 adamın iskeletini çatıyor, alıyor adı; ?Cafercan, Emrullah Kokuş ve kaptanları ile iki harika kenar beki ve bunların sayesinde basit etkili uzun kısa pas trafiği içinde bize ikinci dersi veren takım oldu sahamızda, uyuduk.
    Bizim hocamız bu lige siklet olarak zayıf ve neleri yapıyoruz anormal değişiklikler, anormal oyun kurgusu, anormal kadro, bu nasıl bir anlayış?
    Bunca imkan, bunca özveri, etrafında fırıl fırıl dönen insanlar, sen hala 3. ligde değil sınıf olarak BAL´da ise, iyi talebe değilsin demektir.
    Bu maç dünden öncede, ondan öncede spor camiasının skoru bir fazla ya da bu. Bu maça inanmış sayısı azdı maçtan önce. Bizler gelecek nesil, gençliğimiz, alt yapılarımız için, akademik oluşum için, daha nefis maçlar için istedik.
    Ne bunu becerecek oyuncu kalitesi tamdı, ne yürekli ve inanmış teknik kadro vardı. Dosdoğrusu bu. Hoca iyi niyetli, belki bu kadar, daha fazlası yok.
    Yönetim düşünseydi, erken kopsaydı daha tecrübeli isimler alsaydı ya da bu sezon bu ligde kalacağız sonra bakacağız deseydi.
    Sonuçta neticede üzüldük.
    Yeni Orduspor´un 2. Lig hayali dün kendi seyircisi önünde sona erdi.