Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


OKTAY ÇANAK VE SPOR

.


                Altaş Tv´de Metin Kır, Turgut Kır ve Oktay Çanaklı programı, içerik olarak beğendim. Kimsenin Orduspor derdi yok, kişisel şahısların derdi var diyor sayın vekil ve 5 soru soruyor. Bunlardan biri; Nedim Türkmen ve borçlar, ikincisi 1.400 olan para, 3. siyasi yönetim vs.. Bu konuları cevap verecek olan Yaşar Pamuk´un en yakında ve beraber olunan dönemde bu takımın en zor günlerinde bir kuruşunun hesabını ve ne olduğunu bire bir bilen sayın Metin Kır.

                Yaşar başkanın cevap vermesi için TV´ye bağlanmasına gerek yok, sayın Kır verebilirdi, bu konu üzerine bazı yorumlarda olamazdı.

                Sonra siyasi olan insanlar yönetimde olsada, asla bu yönetimde MHP´li fazla diğerleri az hayır. Lütfen bu isimlere bakın kim hangi fikirde, o zaman spor kulübüne bizden olmayan giremez diye bir kanun mu olur, Güzelorduspor´da fikri zıt insan olamaz mı?

Ama buna takılmadan Oktay Çanak bir Ordu vekili ve Ordusporlu gibi Orduspor maçlarına zaman zaman ben, diğer vekiller geliyoruz diyorsa da, bir kırgınlığın alınganlığın serzenişi vardı.

                Art niyet aramak doğru mu yoksa yanlış mı aslında keşke Metin hoca bu konuya açıklık getirseydi. Oktay başkan biz bir kulüp kurduk, çünkü Orduspor´un borç katmanı çok fazla ve işler arap saçı. Ve ben futbolculuğumda yaşayamadığım o güzel düşüncele-rimi, bu gençler yaşasın istiyorum, hayalim bu diyor. Bence güzel düşünce, ama yerine oturursa.

                Sonra sayın vekile amatörün derdi sorulunca, ASKF başkanı ile konuşup, bunun miktarı ne olur, nasıl olacak gibi olumlu konuşmalar spor üzerinden yapılıp, köşelerde konuşulmayınca, topta rahat koşuyor ve gol olup yerine gitmenin aceleliğini yapıyor.

                Program eğer ki, asla olamaz, içten değil de, samimi değil de, bunlar konuşuldu, sitem çok, yine soru işaretleri, yine olmayacak duaya aminler. Birçok güzellik amatör camialara sayın vekilin yardımları ile gelecektir buna inancım tam.

                Aslında sık sık çıkmalı TV´ye vekil spor adına. İçinden gelen olarak, direkt o olmalı sporun içinde, dedikoducular, bazı arabozucular çok bu ilde.

                               ORDUSPOR BAŞKANI

                Bağlanmak istemiş programa. Çünkü 5 soru soruluyor, eğer Metin hocam bunlara orada cevap verebilseydi, en yakın isim olarak o program içinde sayın vekile, ve hakikaten konuşsa idi Yaşar başkan ararmıydı bilmem. Burada bu konulara defalarca cevap verdi, onunda cevap hakkı olmalıydı, Ahmet kardeşim programa bağlamamış, onu da bu hafta çıkıp programa, konuşması şart ise ki şart. Sayın vekilinde konuşmalarına bire bir en bilen olarak cevap vermeli.

                Ve bu programda canlı olmalı, Ordu´dan konuşmalar uzak tutulmamalı.

                Bir dahaki TV´deki bu programa Ahmet kardeşim Ordu spor başkanı ile başlamalı bence. Ciddi sorular bunlar bunları açık net kamu oyu bilmeli, Nedim konusu, 1400 lira ve harcamalar vs..

                Çünkü bende, kamu oyuda merak ediyor neler diyecek diye sayın başkanı. Konuşmalı, her konuya açık net cevap vermeli..

                Çünkü demokratik olan bu.

                               ASKF VE ZİYARETLER

                ASKF başkanı ve idarecisi de bu konuda ilçelerde ve takımlar ile beraber konuşuyor. Güzel bir his bendeki yarınlarda sayın vekilin isteği ASKF´nin desteği ile     amatörlerin biraz olsun rahatlaması maddi olarak sağlanır gibi?

                ASKF ve yönetimi alanlarda olmalı..Kenarlarda olan konuşma gıybet ve bazı olumsuzluklara rağmen.

                Teşekkürler.

 

                               AMATÖRLER

                Hakikaten zor bir sezon içinde, futbol dibe vuruyor, kulüpler çaresiz oyuncu     derste yasaklarda oyuncu ya da maçlar sanki tek kale.

                Buradaki oluşumun hepsinde olacak insanların yanında bugün zor durumda da olsa Orduspor, Güzelorduspor ve Altınordu belediye merkezde olmalı, elleri de bu yerdeki amatörlerde.

                Çünkü Ordu büyürken spor ve esnaf küçülürse vay ki vay!

                Burada vekillerimiz Ordu için çalışıyor tamamda, Oktay Çanak bizim içimizden, bizi anlar ve dilimizi, ruhumuzu, düşüncemizi, sahalardan gelen insanlara ve ben gibi sen gibi o gibi anlatabilir ?.

                Sabırda nereye kadar diyen amatörler e yinede sabır..

                Oktay vekil ve ASKF yönetimi bunu halletmez ise, ya cebinizden ya gönlünüzden yada aptallıklarınızdan bu sahada kalın.

                Bundan güzel asil bir oturuş ancak cennette olur?