Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


NEŞTER ZAMANI DEĞİL Mİ?


 

                Eller biçimliydi, öfkeler hala şehrin sokaklarında ve sımsıkı nefret içinde. Son başkan ellerinde ölen takımı bırakacak mı artık yere? Üstüne çöken beton blokları bir el kaldıramıyor gördük, dehşet görüntü içinde takım.

Yanaklar tozdan topraktan kızıl, tuzdan keskin ve yılgın yüzler camiada bugün. Aslında umursayan tek insan var orada aslında kim ne derse desin oda cebinden her şeyi vermiş olan başkan. Yaşlardan dolmuş göz ve cebinden giden onca paranın, acının hüznü, yıkılmış düzenin ahı, vahı!

Başkan ben oradan çık artık. Şarapnel parçaları değmeden yüzüne, sen bu hikayede yalnız ve suskun olansın aslında. Bu kulübü alan sen, seçen sen, veren sen, susan sen, göğsünde kocaman yara, griye bürünmüş her günün, her şeyi verdinde bir aferin alamadığın bu kulüp boğdu seni başkan.

Bakışlarını çek al, kalsın onlar Durugöl´de bu kadar kocaman yalanın içinde. Sığınsın hastalığında başka göğüslere, kalsın ölümsüzlüğünde, bırak sürünsün yerlerde, girsin rüyalara bu takım her gece,belki yanına koşan eline el uzatan olur.

Her yakın tarihini yazıyoruz. Bir şey gelmi-yor elimizden. Bu takım ölmeden şükür kurtulmuş diyenlere derim ki; ?o çok uzak ihtimal.?

Sen asla Köroğlu, Deli Dumrul, Malkoçlu, Tarkan olma.. Bazen Donkişot bazen imam, bazen hoca bazen idareci olma. Sen bu değilsin başkan. Sen bu borçlu takıma hepsini olmak istedin de bu isteklerin bir hayaldi, çizimdi, köşe yazsı idi.

Hayallerdi ve hayallerde bitti. Ne olacak şimdi?

 

TÜFAD

Antalya´da yapılan bir organizeye arkadaşlarımızla ve eski futbolcu ve TÜFAD başkanları ile Ordu ilini temsil etmek ve gezmek için giden bazı hocalarımızla Ordu ilini en güzel şekilde temsil etmiş. Eğer İstanbul grubunun yaşı küçükler ile oynamasına rağmen, bu yanlışa rağmen bu değerler ikinci olmuş ve şimdide Umut hastahanesi ve İdris Altınel kardeşimizin desteği ile tüm ülkemizin 2005 doğumlu oyuncularının oynayacağı turnuva da Ordu ili için güzellik yapanlar adına, Umut hastahanesi, başkan ve yönetimine ve çocuklar ile Antalya´da bizleri temsil edecek olan bu gençlere hocalık yapan Haydar Demir ile Hakan hocamında onlara iyi bakacağına eminim. Başarılar dilerim.

Ordu için TÜFAD ve ASKF´nin yaptıklarının devamını spor adına istiyorum. Bravo sizlere çok daha fazlası için yanınızdayız.