Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


NE YAPARSANIZ YAPIN TAT AYNI OLMUYOR


Bir mekanda ayrı iki tabakta sunulsa da Ordu insanına tat aynı olmuyor. Orduspor ne olursa olsun sevdası can yakıyor, Yeni Orduspor takımı bu 3.ligde bize başkanın lütfu ama tat sevda aynı olmuyor.

Buda beni üzüyor.

Herkes karşı, maçlarda insan nasıl dua eder yenilsin diye, ediyor adam, bırak duayı beddua ediyor.

Kuruluş aynı olsa da mekan çok önemli idi o tadı ,davranışı Orduspor da bütünleşip çalışanlar ve halkla iyi yaptılar. İlk başkanı İbrahim Köksal, son başkanı ise Şükrü Bodur işte ne oldu ise ondan sonra bozuldu Ordusporun tadı.

Şimdi kimsenin özlese de madden gidip yardım etmediği bir yer ,bir mekan oldu Orduspor.

Yeni Orduspor da kuruldu ama insanlara çokta tatlı gelmedi, ya geldi de ne mekan ne tat Ordu Spor oldu. Fakat bu mekanı ordu insanı hem madden tatsız tuzsun bulsa da, onlara yine de madden yardım edenlerinde bu ilin takımının tadını etrafına doğru yaymaları lazımdı.

Yapamadılar. Bu iş tecrübe ister.

Bu belediyenin Ordu iline sunduğu, bu ile borçsuz ve tertemiz kurduğu eli üzerinde olan takıma ve millet bu kadar niye uzak?

Burada tatlar aynı olsa da tat kötü diyen grubun yanlışı canımı sıkıyor .Kötü olmak istemesem de nerede ise Orduspor hanesinde hain olacağım, Yeni Ordu sporu yazıyorum diye.

Beyler lig başladı ve ben 30 yıldır yazan ben, köşemde ? Gölcük maçı, Tire ?maçında gördüğüm hataları, yanlışları yazdım, Diyarbakır maçında bunları yaşarız dedim, herkes şahit.

İdmanları izledim, en az 3 atarız dedim, atılacak takımdan izledim 1 gol yedik şok oldum. Kaçan gollere üzüldüm. Ben Yeni Ordusporun iyi olmasından bu mekanın tadından gençliğin damağına lezzet katmasından yanayım, siz hala 6 puanı silinmiş madden terk edilmiş ve elini uzatan Enver başkana isyan edilen yerdesiniz..

Şu an destek vermezse Orduspor Allah göstermesin bir zaman sonra maça gidemez.

Bu mu Ordu sporu yaşatmak? Bu mu o tadı yaymak bu ile?

Bu Ordunun sizler için gidip oturduğunuz bir mekanı var hala 1967 den beri imkanınızın olduğu, içinde olmaktan mutlu olduğunuz Ordusporunuz, bununla bende gurur duyuyorum, sevdanızı kıskanıyorum. ,ikinci mekan sizden uzak, size kapalı tamam, tadını tadamadığınız ,imkan bulamadığınız, yalnızca maçta görebildiğiniz bir takım şimdilik.

Ordu sporun içinde yüreğinde oldunuz, bu kadar yeni olan takımla kol kola olamadınız sizleri üzen bu Ordu. İşte ben bunu aylarca yazdım, anlatamadım yada anlamadınız. Sandınız ki biz bu takımı koruyoruz. Hayır Ordu insanından uzak tuttukça kaybediyorsunuz.

Yeni Ordu spor çok sevdiğim Faruk Zavalsız ve idaresinin yada Ordu için önem arz eden Oktay vekilin ve bu Ordu için nimet olan Enver başkanın değil,100 binlik Ordunun.

Sizler bunu anlatamadıkça ne stat dolar ne sevda köprüsü olur.

Bence?

Darılan olsa da, gönül koyan olsa da hepsini gelin bana hançer yapıp o hançeri de hart diye kalbime vurun, koyun ama bu takımın sevdasını 100 binlik Ordu´ya yayın.

Dost acı yazar bu kadar imkan içinde küçükte olsa bu takımın bir ?AR-GE? si yok.. Kabul edin. Bu ilde sadece Orduspor yok, Orduya hediye ettiğiniz Yeni Orduspor varda, Ordu yok onun arkasında kötü olan bu.

Bunu da tenkit eden etsin de, buradan diyorum bu takım bir gün zirvede olacak 7 puan 3 puanlık sistemde önemli değil.