Bugün, 28 Kasım 2020 Cumartesi


Yazarın Diğer Yazıları


Erkut ERİŞTİ


NASIL OLUNMAZ 2

Serinin ikincisini yazıyorum; yine derdim iyiyi bulmak;


Serinin ikincisini yazıyorum; yine derdim iyiyi bulmak;
Geceden hazırlığınızı yapın uyku gelmesin zaten gelmemeli gözlerinize yarın yapacağınız kötülüklere konsantre olsun. Kimden başlasanız, trafiğimi altüst edeceksiniz hangi haramı yiyeceksiniz işte geceden bunları kurun kafanızda ve şimdi birazda olsa uyuyun, ama tam uykunuzu almayın ki hiddetiniz artsın.
Kalkar kalkmaz  kahvaltım nerde diye önce ailenize bulaşın güzelce, sonra daha da sinirlendiniz ya atın kendinizi trafiğe sinyal, minyal kırmızı ışıkmış boşverin sayıp sövün yayalar ve trafikteki diğer araçlara, sen yola çıktın kimin haddineymiş. Arabadan inincede boş durmayın sakın maske filan da takmayın ki kötülüğünüz tescillensin. Korona morona vız gelir tırıs gider, diğerleri takıyorya aman taviz vermeyin.
Yüzünüz sakın ha gülmesin bir selam bir günaydın bile vermeyin kimseye, tartıda hile yapın, samana oduna su katın. İşinizi yapmayın sakın yapan olur nasıl olursa, sosyal medyadan sayın sövün meydan sizin kime ne.
Topluma ya da çevrenize duyarsız kalın, yere tükürün, kedileri tekmeleyin ne bileyim siz geliştirin işte.
Üretmeyin hep tüketin, düşünmeyin sadece odaklanın kötüye, sarkıntılık yapın, kadına şiddet ne bileyim çocuğa eziyet edin. Yediğiniz ekmeğe suya, soluduğunuz havaya ihanet edin.
Yazmaya başlayınca da bayağı fikir var aslında, şeytanın aklına gelmeyenleri sen daha iyi bilirsin.  
İşte yine nasıl olunmazlar umarım faydalı olmuştur!  
Bulacağız iyiyi ben eminim. Daha güzel bir dünyayı yarınlara biz bırakacağız.