Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


MUTLU SON


Bugünlerde Orduspor da Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz sayesinde bir neşe hâkim. Sayın Yılmaz´ın tereddütlü olmanızı çok iyi anlıyorum, bir spor adamı olarak, bu camiada uzun yıllar olan olarak yarın olacaklara bakışınızı da, Orduspor konusunda geceleri belki de balkonda kaç kez yürüdünüz bilmemde, bizimle beraber aynı sıkıntıyı yaşadığınızı, onlar ne yapıyorlar diye Yaşar başkanı birkaç kez aramış olacağınızı tahmin ediyorum.

Bizi, bu yönetimi, bizden çok fazla düşündüğünüzden eminim. Ne kadar cümlelerinizi gelecek günlere, olacak olumsuzluklara kursanız da, herkesin dudak büktüğü yerde sizin kafanızda Orduspor hep vardı. Bundan kuşku duymadım. Asla 1 Kasım da seçim var diye de bu işi yapmazsınız, başkan tahtayı açabildiler mi diye içinizin rahat etmediğini de anlıyorum.

Zor bir süreç, işleyen zaman, geçen yelkovan ve hızla tükenen umuda bu giden biten ana az yada çok uzattığınız el sayesinde, dostlar sayesinde, bu inanmış idareciler sayesinde mutlu son oldu..

Bu konuda en büyük alkışlardan biri size.

Ama sizin verdiğiniz o söz bizde, ne toplarsan 2 katı. Bu katın katıda çıkar sizden de, bu sevda oldukça dayanmaz o yüreğinizde, ne yaparsın ki oturduğunuz makamın ucunda binlerce insanın hakkı var.

Size başkanım adına ve idareciler adına, Sinan ve sporcular adına, onların gururu, onuru, itibarı adına verdiğiniz güç çok önemli idi bende teşekkür ederim. Size ben her zaman Orduspor konusunda tarafım, biliyordum yalnız bırakmayacağını da. Aslında sizin öncü olmanızdan güç alan, tahta açıldı diye inanan onca iş adamının da Yaşar başkana desteklerini hepimiz bekliyoruz.

Biliyoruz, 19 ilçe 19 dert sorun iş güç ve de verilmiş söz, biliyoruz yapılacak işler hedeflenen işler, biliyoruz yoğun iş temponuz koşmalarınız, teriniz, yapı süren yollar yapılan turizm yatırımları, merkez ve yayla arasında koşan iş gücü ve bu kadar işe rağmen uzattığınız el önemli idi, sunduğu rakam yada maddi güçten daha çok uzattığınız el bu süreçte..

Biliyoruz Ankara sürecinde, İstanbul ayağında, sizin ve sayın başbakan yardımcımız Numan beyin elinin bize destek olduğunu, siyasetin bu konuda sayenizde koştuğunu, sayın vekilimiz Oktay beyin ve diğerlerinin de bizimle aynı stresi yaşadığını. Çok güzel işleri başkan için yaptığınızı biliyorduk;

Sağolun başkanım, yanılmadık.

Şimdi yine yanımızdasın biliyoruz da, Ordu sizler neredesiniz?