Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba

Yazarın Diğer Yazıları


Erkut ERİŞTİ


MEMLEKET HAVASI

Daha önceki yazımda birkaç yazar ve kitaplardan bahsetmiştim, okunası binlerce kitaptan bazılarıydı sadece;


Daha önceki yazımda birkaç yazar ve kitaplardan bahsetmiştim, okunası binlerce kitaptan bazılarıydı sadece;   bozkırların ılık bazen sert rüzgarlarında dolaşmanızı; ıssık gölde kendinizi hissetmenizi, bir çocuğun saflığında beyaz gemiyi hayal etmenizi, Mamaklarda, c5 lerde soğuk demirlere dokunmanızı, çete kurup şehirde zalime gününü göstermenizi, Osman Batur gibi bağımsızlık andı içmenizi, kırk çeriyle Çin sarayını başlarına geçirmeyi, ötükende bir çay içmeyi, demir dağları eritmeyi, zulme başkaldırmayı, sehpalara gülerek giden şehitleri görecektiniz ve daha niceleri ni, gerçekten güçlü kalmelerin yazdığı güçlü ve gerçek romanlar hikayeler destanlar. Şişirilmiş bol reklamlı bir çok yazar tabiki var yediği ekmeğe tükürüp, milletini dışlayıp, her platformda düşman söylemlerini dile getirip ödül alanlarda var maalesef. Ben Türk tarafından, Türke göre, Türk için olan eserler ve yapıtlarla ilgileniyorum ve dostlarıma siz değerli okurlarımıza acizane tavsiyelerde bulunuyorum. Her biri bizzat okuduğum içinde kaybolduğum yazarlar ve eserleridir. Hepsinde memleket havasını ta ciğerlerinizde hissedersiniz .

                Yine memleket havası derken türkü dinleyen, türkü seven biri olarak, yine alternatif birkaç önerim daha olsun sizlere, hergün radyolarda televizyonlarda anlamsız söz dizileri içinde beynimizin içine zorla soktukları onlarca müzikten bahsediyorum. Saygım sonsuz beğenir beğenmezsiniz, dinler dinlemezsiniz. Senelerce ambargo koyulan gerçek aşkı sevgiyi bulacağınız, güçlü sesler ve onca emek olan aşağıdaki alternatifleride bir deneyin bakalım. Atladıklarım olabilir   aklıma gelenlerden bazıları;

                Ozan Arif, Ozan Erhan Çerkezoğlu, Gurup Orhun, Gurup Göktürkler, Aşık Sefai, Yıldırım Yıldızdoğan, Osman Öztunç, Rahmet Safa, Atilla Yılmaz, Arif Nazım, Ahmet Şafak, Uğur Işılak, Abdullah Işılak, Ahmet Baydaroğlu, Çobanoğlu, Ali Kınık, Alperen Kekili, Esat Kabaklı, Mehmet Borukçu, Ali Kaya Kuzucu, Mürüvvet Kekilli, Ahmet Yılmaz, Ahmet Güven, Emin Demir, Ozan Manas, Ozan Ünsal, Arif Atılgan, Aşık Reyhani, Serdarcan, Seval Güneş, Zafer İşleyen, Kara Ozan, Kılıç Ozan, Barış Eken, Fahrettin Sönmez, Başkal, Hanedan, Araz Elses, Hasan Sağındık, Gurup Haykırış, Gurup Turkuaz, Azerin, İbrahim Dülger ?  ve tüm türkülerimiz?..