Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


MELET

..


Melet Melet olalı böyle güzellik görmemişti.

Melet insanların yeni mesire alanı, harika yaşam alanı olacak. Hazırlanan proje hayta geçmek üzere, DSİ tarafından hazırlanan bu büyük ırmak havzası insanların huzurlu bir yaşam ve dinlenme alanı olması için Büyükşehir olarak Sayın Yılmaz tarafından düğmeye basıldı. Hayırlı olsun.

 Eski çöp alanının rehabilitasyonu yapılmış, burası artık yaşam alanı olmalı diye de karar verilmiş.

Teşekkürler başkan.

Bu güzellik için şehrin merkezinde 120 milyonluk bir kocaman yatırıma imkan verecek olan başkan, şehrin ortasında 8 km. akan ırmak, çevresinde bir çok yaşam üniteleri."marina- otel- akua park- çocuk köyü, açık hava müzesi- amfi tiyatro, akua park- çocuk köyü- vs. Bunların yapılması, dolmuş hattı, otoparkla taşıtların yer altına inmesi, parklar, oteller, insanlar için yapılacak iş alanları, yer altının yenilenmesi, eğitimin kalitesi, kardeşlik, birlik olma çalışmaları ve büyüyecek kocaman Ordu...

Teşekkürler başkan..Benimde bildiğim bir çok proje ve samimi olarak onların ele alınacak olması. Bunun için Ordu olarak başkana destek olmalıyız.

Ordu bizim.

ATATÜRK OLMAK

Az mı sence, yıkılmış yürekleri tekrar ayağa kaldırabilmek, tutmak ellerinden de, hayata koşturmak. Ağlayan yüreklerden kocaman millet kurmak, tükenmiş, yıkılmış, kurumuş ülkede yaşatabilmek, üzerinde onca dert, sıkıntı var iken rüya gibi bu millete cumhuriyet kurmak.

Türk´ü, Kürdü, Laz´ı, Çerkez´i, Ermeni´si, Rum´u demeden? Kısacası bu halka kendini sevdirmek, lider olmak ve ATATÜRK olmak?

O kadar basit mi, kurtuluş için savaşabilmek, önder olabilmek, lafla değil, insan ile, kağnı ile, kazma ve kürek ile, duvarlarından silmek düşman izlerini, umutlarından hayallerinden kocaman cumhuriyet kurmak, devlet kurmak, millet olmak.

Kısacası o kadar kolay mı milyonlara ATATÜRK olmak. Bakıyorum da bugünler de halkın gönlündeki kocaman Atası vardı, bugünlerde ümmet bile Atatürk(!) diyor ya, bu millet uyumuyor demektir,,,


Günaydın Türkiye!