Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


KOCAMAN SAKSI KURUYOR


2017-18 Ordu amatörü adına yazık oldu denilecek bir sezon olmamalı , varlığın ,yokluğa dönüştüğü bir sezon, en güçlü başkanlığın kabul görüp ol denip olduğu yerde , futbol adına yazık denileceklerin olduğu kara bir sezon olmamalı, amatörü de, bal ligi de, sportif açıdan da, eğitim açısından da, alt yapısı açısından da yazık denmeyecek bir sezon olacak mı, bakıyorsun yine kulüplerin isyanı tavan yapmış, yine dedikodu yine memnun olunmayan bir durum ve konuşmalar.

Kendi bireysel emekleri ile oy verip başkan ol diye beraber oldukları başkana, şimdi bu işi eksik yapıyor ve onun için Ordu amatörü yok hükmün demi düşüncesi içinde, yalnızca birkaç takım var diye isyan edenlerin çoğu amatöre ömür vermiş yüzler.

Hata nerede kimde?

ASKF çatısı altında oldukları ve bu dairenin katkısı olmadan, birkaç takımın fenerimsi de olsa etrafını aydınlattığı, ilerisi için ışık saçtığı olsada az olur, ?bazı amatör takımlarının madden birkaç insan sırtında olduğu amatör camiada , bütün bal kaymak tek bir takıma mı konuşmalarının önünü kesecek insan amatörü temsil noktasında olan kişidir.

Ordu´da futbol takımlarının desteksiz ve de dar imkan içinde bizlere sundukları ve ailelerin ve izleyenlerin zevk aldığı soru işareti içinde olan amatör takım maçlarında o sporcuların bu kıt imkan içinde bizlere yaşatma adına oldukları mutluluğun para değeri olamaz?

Bunun yanında bizim için önem arz eden ;?Ordu amatör takımları, ve diğer ilçe takımları ile iki tane değerli belediye takımları bu imkan dışında diyenlere gerçek ne ,, onunda cevabı amatörün başındaki değerli isim olmalı değil mi, sokaklarda ,dairelerde, kahveler de konuşmalar yanlış.

Dostlar hepimiz bu gemideyiz ve geminin kaptanı batan bu gemi için nasıl bir çabanın içinde diyenlere cevap bir panel ve toplantı acilen?

Bugün Ordu futbolu yalnızlıkların peşinde koşan ve de haklı olarak ekmek, aş için çalışanların az zaman içinde çok iş yaparken göz çıkardıkları sportif çalışma içinde ,? eğitimsiz , kuralsız ve de tecrübeden eksik ? bir çalışma alanında ortaya konan tablonun da işte çizilmiş son resmi bu; ?2017-2018? diye sezon sonu yazılmamalı?.

Bunun, barış içinde ve spor adına geniş bir katılımla çözümü şart. Dedikoducuların, ayakçıların, getir götürü, aradaki her güzelliğe limon olmadan.

Hayırlı olsun boş geçen bir sezona daha demeyelim, biz kardeşiz, birbirine kurşun sıkan düşman değil?

Rahatsız olanlar var mı, onlarda açık net konuşsun, ayağa kalksın, kimsenin babasının malı değil koltuklar,kulüpler, Ordu amatör takımlarının ve delegelerinin yeri orası, burada baskı , kimseye askı olmaz, zaten içinden gelmeden,zorla baskı ile oy verende de kim olursa olsun onda şeref , kişilik ve onur olmaz.

?

Bizim jenerasyon hakikaten enayi imiş.

30 Yıl aklımızın ucundan kuruş geçirmeden, amatör camialar için yıllarca çalıştık, dere tepe çocuk aradık ,turnuvalar yaptık Ordu futbolu bir insan kazansına gittik, bu konuda bir çok isim çok fedakarca bu sektöre sporcu kazandırdı.

Sonra ne oldu, iki katlı, portakal meyve veren arsalı evler yıkıldı yerine rantı parayı düşünenlerin elinde mahalle cinayetleri işlendi, eskiler yıkıldı, mahalle yıkıldı, dostluk yıkıldı, arkadaşlık yıkıldı ve apartmanlaşan yok olan insanlığın temelleri arasında spor ve gençlik öldü?

Şimdi iş ver çalışayım,param gelsin bana ne sporcudan diyen bir sürü acemiler elinde balık kavağa çıkar misali amatörlük te bir nevi geçim hane oldu?Küçük ,günlük düşünen adamların aylık maaş kovaladığı alanlar oldu, emeksiz yemek..Transferde milyarlık oyuncu al, hazırı koştur yüklü maaş al?

Hani Ordu gençliği, hani okul, aile yaşam, gençliğin eğitim durumu, aile yapısı, terbiye, ahlaki kriter, hani spor için saha imkan ve de destek?

Ordu´da spor bir kaç kulübün üstüne mi inşa ediliyor diyenlerin bu her köşede konuşmalarına cevap vermeyenlerin suçu Everest kadar. Kimse kimseyi sevmek, ona yaranmak zorunda değil, herkes bu kayıkta ve ordusporu için küreklerde.

Ama bakıyoruz kayık su alıyor boşaltalım derdinde olan yok.

Boş konuşulan günler, ve de kocaman spor alanı olan saksıların içi kumsuz ,gübresiz, çiçeksiz halleri.. Para varsa var ,olanlar , para yoksa bir kenara kayın dere kenarları, okul önleri, fakirhane önleri yetenek kaynıyor?.. ..Benim için Askf ve Tüfad bu amatör kurum içinde amatörün geleceği için çok özel kurumlardır.

İnsan sevdiğine isyan eder, amaç bu sportif alandaki paslaşmalar olunca ,kırılma dökülme olmaz. Bu kulüplere bak onlarda bir toplantı içinde sizi ister çağırır, ister bu konuşmalar havada kalır.

Saygı bizden iş üretme onlardan Orduspor´u adına. Yeni sezonda hayırlar gelsin ile. .