Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


KİN NE YA?


Bunlar küçükken darbeli çocuklar, her yerden darbeli insanlar ki insanlıktan bir haber kişiliksiz varlıklar.

Karşısındakine, bir amir olunca kendini tok sanan zavallılar. Birine bağırmayı, horlamayı, onu işten atmayı amirlik sanan toktan adamlar, adamda demeyelim şekli bozuk yaratıklar.

İnsanlığın ruhunda iki şey çok önemli, sabır ve Allah saygısı. İmanı sönmüş, ruhu tok çukuru içinde berbat olmuşların oturdukları koltuklardaki amirliği değil, vampirliği öne çıkar...

Bağırmak, garibi horlamak, emir vermenin o an için zevkini tatmak onu adam sınıfına mı sokuyorsa öylemi sanıyor bu şeytan kılıklı insan müsvetteleri.

Bakın bugün mezarlıklarda, dünde mezarlıklarda idim. Taşlardaki isimleri okuyunca ceketimi bin kez ilikledim saygımdan.

Sizlerin fotokobileri olur mu diye. Rabbim sizlere o asıl yerde huzur güç versin, cennet kokusu hissettirsin.

Kolay mı yaşamak, uzun yada kısa ve bir gün vakit geldiğinde ölmek. İşte o musallada insanların huzurunda iyi olarak anılmak var iken lanet olsun ya yollanmayı siz bilemediniz, ama bugünlerde çok var öyle gidecekler dedim.

Adamın içi kin dışı kin ruhu pis bakışı şeytani.

Ey dünya bir canlıyı kendi grubunda yaratan Rabbime şükrünüz çokta, bu insanlık aleminde şükürsüz  insanlar niye çok?

Garibi ezen şarlatan, zenginler ile olunca bukelamun gibi her renge nasıl girebiliyorsa bunlarda şaşkınlar dayım. O mahluklar ile öyle terbiyesiz şekilsiz ki, iyi ki bu tipler ile çalışmadım iş hayatımda hiç kimse ile ki , ben sinirliyim, çok kötü işler olurdu.

Şükür Allah´a dualarımı bu güne kadar hep bana verdi. Haramı, talanı, yalanı, namussuzluğu, şerefsizliği ne bana bulaştırdı nede arkadaş diye yanıma koydu?