Bugün, 26 Eylül 2020 Cumartesi

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


KİBİR


                

                Şükür gözümüzde makam mevki olmadı, olsa idi zamanında verdiler, layık buldular biz oralı olmadık. Çünkü o günlerde yakamızı önünde kitleyecek insan bulamadık yok saydık, fena olmadı.

                Dürüst insan, samimi selam, içten gülen, iki yüzlü olmayanlara buradan yürek yürek selam. Herkes yüreğinin ekmeğini yer, veren rabbimdir.

                Siz küçük mutluluk peşindekileri sevin, gerçekten onlar çok samimidirler. Süslü laflar, boyundan büyük makamlarda saçmalayanları sevmem. Oyun sadece benle olursa kötü, bu kibirdir zaten. Bu şeytandan borç alıp azraille kumara benzer ki kurtuluşu olmaz.

                Hayatımda zor günümde yanımda olanların ben hep kölesi olacağım, ayaklarına batan taş olsa ben orda her anında destek olacağım. Diğerleri merhabalık insancıklar, olsa ne olur olmasa ne olur ki!

                Bazılarının yüreğindeki sevgi, saygı denizi çekilmiş o gemim niye battı diyor hala.. Hala kibirde manyak.

Mutlu olanlar ayakta istedikleri şartı arayan,bulamaz ise onu oluşturacak kadarda yürekli insanlardır.

                Mutsuz insan kimse ile dost olmaz, sanada mutsuzluk verir. Çok konuşan, delikanlılık yapan, trip atanlarda aslında korkak insanlardır, fazla muhatap olma sümüğünü at git.

                Dostluk öyle çukurda birikmiş sumu ki, güneş açtığında kuruyuversin?

                Ben angutların, kılıksızların bunaldıklarında onlara ne yara bandıyım nede sığınacağı limanları.

                Benim masamda başkasını harcayabilecek namussuz adam, başka masalarda ise sizi harcar. Bu alemde herkes vazgeçilirdir.Çünkü en son ölüm var, hukuk var, hak var. Bir kişide akıl eksikliği ne kadar çok ise, bilin ki onda kibir o kadar fazladır.

                Kibir çok fazla..!