Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


KENT KÜLLERİNDE DOGACAKSA!


Sessiz bir duruşun bir susuşun, dudak bükülen kavislerinden yangın kızılı sözler içinden geçip üstündeki ağır yorganı atıpta küllerinden doğacak bir halde mi bu takım sizce?
Bedeninde, çöktüğü o kırık dökük son 10 yılın ağır yorgunluğu çapraz ateş altında kalmış bedeni, sabırla oturduğu, diz çöktüğü çimlerden bebek misali sizce tekrar ayağa kalkabilir mi bu takım?
Gelirse soğur belki acısı desem de, sancıları, yaraları iyi olur desem de, bir umut desem de, nice zaferler görmüş o gözler güler mi, yaşları diner mi, etrafındaki o maddi teller kalkar mı, merhemi bulursa yaraları iyi olur mu, küllerinden doğar mı bu takım sizce?
Yemin olsun ki, geçmişte kalan günlere, yemin olsun bunu kuranlara ve bugünü yapanlara, öldürenlere, topraktan anne yoğurup bu ile bu takımı kazandıranlara, o kazananı öldürenlere yemin olsun duam ahtım, bedduam var.
O şimdi bu ağır toprağı kaldırabilir de yeniden kalkabilir mi?
Ne oldu sevenlere, gönül ışıklarına, konuşanlara madden sırt dönenlere. Toprak sır küpü oldu, insanlar ise yok. Her taraf gizemli girdap. Dert dert üstüne geldi. Futbol böyle, anam basket uçtu bitti.
Boyut geniş. Kaşlar çatık, dostluk bitmiş.
Suyu akıtıp ta toprağa bir Orduspor yapılabilse, adamlar 1967´de yaptı,2014 de kırdılar yok ettiler bugüne getirdiler.
Gördünüz mü, hatırlanmıyor. Yarın maçı var sor çoğu bilmez. Kimin sesi köpürür şimdi? Acı şeyler arasında kalan bu takım Allah aşkına küllerinden tekrar doğar mı sizce? Doğacaksa siz olmadan nasıl olacak ki?