Yazarın Diğer Yazıları


Tülay KULAÇ


KAR YAĞIYOR

 Yılın ilk karı Çambaşı yaylasına yağdı. Son günlerde havaların sürekli yağmurlu olması ve hava sıcaklıklarının düşmesinin ardından ilk kar çambaşı yaylasına yağdı.


    Yılın ilk karı Çambaşı yaylasına yağdı. Son günlerde havaların sürekli yağmurlu olması ve hava sıcaklıklarının düşmesinin ardından ilk kar çambaşı yaylasına yağdı. Karın yağması ve soğutması akıllara acaba doğal gaza zam gelecek mi sorularını getirdi.
İşte tam da bu sorular aklımıza gelmişken internette bir haber gördüm. Merakla açtım haberi okudum. Okudum ama keşke okumasaydım. Gerçi okumasam da sonuç değişmeyecekti. Sadece birkaç saat sonra öğrenecektim o haberi. O haber havalar soğutmaya başladı, zam kapıda diye başlıyordu. Evet havalar soğutmaya başlayınca doğal gaza da zam gelecekmiş. Neden mi zam gelecekmiş. Arz talep meselesinden. Talep artacak zamlar biri biri peşine gelecek. 
    Her sene bizler bu kabusu yaşıyoruz. Artık normal bir şey gibi geliyor bize gelen zamlar. Alıştık mı bu zamanlara yoksa alıştırıldık mı bu düzene bir türlü karar veremiyorum. Artık her şeyin hayırlısı diyorum.