Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


KALBİNDE CENNETİ TAŞIYAN DOSTLAR


Yollarına ölür insan, bazıları da bunu çiğnediler, ezdiler ,kar mı ettim, yok, yeni anladım yoruldum, yaşlandım dedikodu işinde değilim.

Ben çok yakışıklı , zengin , mükemmel bir adam olmasam da, bir baba, eş, dost, arkadaş olarak büyük bir kalbim, temiz vicdanım var ömür boyu bana yetecek, huzur içinde sizler ile.

Değer verdim kıymet bilmediler.

Yollarına yüreğimi döktüm çiğnemek istediler güçleri yetmedi, yeni anladım çok yoruldum.

Yaşlanıyoruz ya dedikoduyu sevmez oldum, kaçarım oradan. Bazen evin gibi makineyi takıp temizlik yapacaksın evin gibi.

"Sahte dostları, kuyu kazanları, bencil, nankörleri"..

Yüreğini bunlara kapattım, oh dedim.

Kötü günümde olmayan iyi günümde olursa hata.

Seninle bir meseleyi konuşamayan insan müsvetteleri arkandan konuşurlar, üzülme, onların etekleri bol. Bizim yüzümüzde maske yok.

Sende öyle dışarıda böyle olmayız. Hatamız, yanlışımız olur ama asla hainliğimiz olmaz. Seversek çok severiz yanında mahşere yürürüz, fikri ne olursa olsun.

Kişilik insanda olur, makamlarda değil, o makamlarda olanları bakın alıyorlar, dün başkanım, müdürüm, amirim diye iki büklüm olanların gördüklerindeki tavırlarına bakın, ne olduğunu görün.

Makamından alınan önce insansa, orada olmasa da o insandır oradakilere, önemli olan insanlık.

Ben başkaları ne der diye yaşamam, dostlarını azalt düşmanın kalırsa yüzüme tükür, değersiz ise kim olursa olsun unut.

Birde kalbinde sevgiyi, cenneti taşıyan dostların var ya, onunla yürü mahşere kadar. Bulunduklarında yanında huzur, güven veren, samimi yüreği güzel.

Ben hayata yetim olarak bir sıfır yenik başlasam da iyi ve kötü ne kim sevgi ile öğrendim. Nasırlaşmış kalbimiz var zaten, kırılırsam iliklerime işliyor, çok kötü oluyorum, affetmiyorum. İşte öyle. Özür erdemliktir .Hatamda dilerim huzur bulurum.

Sizde yapın.