Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar

Yazarın Diğer Yazıları


Erkut ERİŞTİ


İNSANLIK 1.0

.


Teknoloji çağındayız bak küçücük çocuklar bile ellerinde tablet telefon neler yapıyorlar, bizlerin de elinden düşmüyor. Maşallah. Endüstri 4.0, 5.0 … Teknoloji çağı …. Adapte olmalıyız dünya bu yöne gidiyor vs…. Yanlış yerinden tutanlar  yani bizler için felakete giden yolun başlangıcı desem. Çip takılacak insanlara, her anımız adımımız takipte nereye gidiyoruz ve ya işin neresindeyiz. Tüketmenin sonu yok üreten üretiyor şaha kalkıyor biz yerimizde sayıyoruz. Komut açık yerinde say bir iki……

Ben İnsanlık 1.0 dan başlasak diyorum. Kadına değer veren, insanına değer veren, çocuğuna değer veren, hayvanlara değer veren toplumlar olsak.

En büyük sıkıntı insanlığın kalmaması savaşlar istilalar, din sömürücüleri, kirlenmiş siyaset, ahlaksızlık, hırsızlık, arsızlık, eskisine düşman yarınını bilemeyen toplum. Endüstri 5.0 mı  insanlık 1.0  mı sizce.   Şu pandemi azcık hafifleyince  gördünüz yine neler olduğunu sağlık sistemi patlayan kendini kocaman ülke sayanları, insanlarını bilerek ölüme sürükleyenleri, tedavi bile edilmeyen yaşlı hastaları, maskesi dahi olmayan ülkeleri… Yani insanlığın öldüğü ülkeleri. Demek ki ne lazım İNSANLIK 1.0  modülü.