Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


HOCALAR DA GİDEBİLİR?

Yeni Orduspor´da zaten geleceğini, mutluluğu yerli değil de dışarıdan teknik adamda bulmak istedi ve takımı bir menajere sundu altın tepside. Normal.


                                               

                 Yeni Orduspor´da zaten geleceğini, mutluluğu yerli değil de dışarıdan teknik adamda bulmak istedi ve takımı bir menajere sundu altın tepside. Normal.

                Eskiden Orduspor Fikret Ayabakan ile bu modeli yıllarca yaşadı. Fikret Ayabakan´ın asıl takım sorumlusu, gelen insanların da sahada idmandaş oldukları gibi, Serdar beyin eline verilen ki bence korkunç bir sorumluluk projesi kaplamında bu; karanlık tünele giren işçi-ler misali idi.

                Efendim futbolun hiçbir yerinde olmayan iki zıt denklem koskoca Orduspor olma hamlesi yapan takımın da Yeni Orduspor eğer, Ankara Demirin, ?eeeeee? şampiyon oyuncuları ?eeeee? Ordu´ya alınırsa ?eeee? bu takım şampi-yon olur da etrafı örülmüş dışarıya  sır çıkmayan bu yönetimden çıkan fikir ki, normal onların düşüncesi saygı duymalı Ordu.

                Başından beri yanlışların kurbanı olan ve takımın sporcu modeli, oyuncu kapatisesi bu takımın bu lig için az olduğunu izleyene bir çok maç gösterse de, yazılsa da, tv´de anlatılsa da, bizde sporun içinden geldik biliyoruz diyen kardeşlerimizin idaresinde bugün suçu Mustafa Özer´de bulduka getirdiler.

                Hayret ki, birinin önerisi ile gelen değil, görev verilen sorumlusun aslanım denilen menajer Serdar kardeşin getirdiği spor adına fersah fersah önde olan, ama Yeni Orduspor´da teknik adam sorumluluğu verildiği gözüken Mustafa Özer suçlu, Serdar günahsız İsa peygamber mi oldu?.

                Aldırdığı sporcuların Yeni Orduspor´a dahli ne kadar? Oyun içinde saha kenarında getirdiği teknik adamın ki adamın Fenerbahçe dünyası var iken suçlanıyor, ama Serdar kardeş sorumlu bir iğne ucu suçu yok.

                İyi teknik direktör kim, gelen kim, orada sorumlu Serdar var iken sadece takımı çalıştıracak isim mi isteniyor, yoksa bu Serdar kardeşe kurban mı? Ordu halkı bunu öyle görüyor programlarda konuşulan Mustafa Özer değil, Serdar ise o niye bırakmıyor görevi.?....

                Yeni Orduspor Ordu´ya gerekli olması gereken takım, inanın kişilere değil. Ha birde şunu diyorum, öyle takım kurmakla oyuncular almakla, ihracat sporcular ile, asla özenilen Orduspor olmak kolay değil. Bunun için trilyonlar bile kifayetsiz kalır..

                Önce alt yapın, önce kendi özün, senin özün olmalı bu takımda, Serdarların özü değil. Mustafa Özer keşke formasını giydiği o büyük takım oyuncusu olduğu kadar burada dik durabilse idi, saha kenarında, arkanda getirenin konuşmasına, dönüp de; ?sus ?diyecek kadar , lütfen geç kulübeye diyecek kadar...

                Yeni Orduspor önce ne olmalı ise o olmalı. Yani ?ORDU? olmalı diye aylarca yazıyorum.?BEN ?olmalı diyorum.SEN ?olursan sonu herkesi üzer diyorum, inşallah ben yanılayım, inşallah onlar kazansın bundan sonra Serdar´ın gelecek hocaları ile..

                Biz gerçekten bu takımı seviyoruz ama sevgiye ?koto? konuluyor hissi var bir yerde, çocuğum diye koynunda saklayıp göstermeyen birileri var sanki..

                Olmasın öyle bırakın Ordu olsun ve her daim karşısında olan ve içeri de olan bir çok değerli kardeşimin forma giydiği Orduspor kadar olsun..