Hepimize Geçmiş Olsun
Tarih: 27.7.2017 14:56:30 / 3412okunma / 0yorum
Mustafa Kürşat ÇAKMAK

Yer: Ordu-Giresun Havaalanı.
Referandumdan sadece 3 gün önce.
Ordu kaynıyor.. herkez, Ordu Büyükşehir Belediyesi´ne yapılan polis baskınını konuşuyordu.Büyükşehir Belediyesi tamamen boşaltılmış, Belediye Başkanı, Milletvekilleri, Ak Parti İl Başkanı da dahil, binaya kimse yaklaştırılmıyordu.Tüm emniyet adeta bina önüne yığılmış, elinde kelepçe sallayan polis günün unutulmaz kareleri arasındaki yerini çoktan almıştı.Saatler süren gergin bekleyişin ardından aranılanın, bir tv aparatı olduğu ortaya çıkmıştı.
Havaalanının VİP bölümü, çok kalabalıktı.Ordu ve Giresun mitinglerini bitiren Tayyip Bey uğurlanacaktır.Kalabalığın içinde birden bir haraketlilik yaşanır.Enver Bey, Emniyet Müdürünü görünce "Bu komployu bize sen kurdun.Seninle görüşeceğiz" diye bağırır.Ertesi gün yaptığı basın toplantısında ise tüm yaşananların Emniyet Müdürü tarafından hazırlanmış bir komplo ve algı operasyonu olduğunu açıklar.Enver Bey sonrasında bizzat Başbakan ve İç İşleri Bakanı ile görüşerek durumu arz eder.Ve ta o günler, çıkacak ilk Emniyet Müdürleri kararnamesi ile Ordu Emniyet Müdürünün merkeze alınmasına karar verilir.Emniyet Müdürü başta olmak üzere Ordu siyasetinin ve bürokrasisinin tepesi, durumu bilmektedir.Süreç devam ederken 15 Temmuz şehitlerini anma merasiminde ilginç bir olay yaşanır.Törene adeta emekliye ayrılmış bir edada kot pantolonla gelen Müdür Bey, ev sahibi olduğu anma töreninde protokol sırası yerine arka sıralarda saf tutmayı tercih eder.
Bugün sorulması gereken soru şudur:
İlk Emniyet müdürleri kararnamesinde (önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor) merkeze alınacağı kendisi tarafından da bilinen bir Müdür, ısrarla kendine gösterilen protokol koltuğuna değil de Enver Bey´in hemen yanındaki bir başkasına ayrılmış koltuğa oturmayı neden ister?
Acaba; ben zaten gidiyorum yanımda seni de götüreceğim mi demek istemektedir?
Müdür Bey, dün gece yayınladığı bir açıklamayla izne ayrıldığını ardından da merkeze alınmasını istediğini duyurdu.Yani merkeze çekildi.
Huzurumuzu tesis etmek yerine bozan, Ordu´da hiç bir güzel iz bırakmayan, kendi camiasının dahi yaka silktiği bir isimden kurtulduk.
Hepimize geçmiş olsun.

Anahtar Kelimeler: Hepimize, Geçmiş, Olsun
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
anasayfa1