Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


HASAN ÇEBİ


Ordu´nun özel ailelerinden birinin torunu Hasan Çebi.  Ticareti, namusu, ahlaki kriteri bir yanı Çebi bir yanı Köksal olması bir yana yüreğindeki insanlığını, ya da Orduspor sevgisini bugün ortaya atanların amacı ne?

Hasan Çebi Orduspor´a başkan olduğunda yanında olan insanların kaçı aynı oranda madden bu olayın içinde bu kırık dökük binanın zemininde onunla resme girecek? O  elini  taşın altına koyduğunda kaç idareci onunla beraber gövdesini o ağır taşın altına sokabilecek?

Dün Yaşar başkan olsun yanındayız diyenlerin gölgesinin olmadığı, bulunmadığı yerde Hasan kardeşimin başkan olduğu bu kırık dökük binada ayağı sağlam yere basacak kaç yürekli olacak da dimdik duracak,  sözle değil madden.

Bu çocuklar oynar, verirseniz alacağını, bu çocuklar oynar söz bir Allah bir olursa. Bu Ordu arkasında on binlerce olur çünkü başkanı olduğu yer Orduspor olacak.

Siyasi ya da Envervari karşı olmanın adının Ordu  Futbol Kulübü diye konuşulan 3. Lig takımının karşısında  durmaksa ayıp. Burası Ordu 5 tane BAL, 6 tane 3. Lig takımı olsa keşke.

Hasan Çebi,  BAL´da Orduspor başkanı olabilir. O en  iyisini de yapabilir. İdarecilerde onla çalışabilir. Ama o çok özel insan lütfen ateşin içine atmak sonrada Yaşar gibi yanından kaçmaksa bunun yanında olamayız.

Benim ailem ve Hasan´ın ailesi bu camianın içinde 40 yıldır var. Orduspor kulübü ve Orduspor´u bir alan içinde   beklemenin  futbol kulübü ayrımı yapanların aklındaki Hasan ise Hasan orada olmaz. Orduspor geleceğin Göztepe´si gibi olacaksa Ordu yanında olur.

Ama inancım şu, birileri Güzelordu ve belediye radarında hala.

Onlar çıktı şimdi ligde. Boşuna   konuşmak bir çok zararı Orduspor camiasına veriyor. Kaçıyor insanlar,  sporcular ve en lazım olacak olan spor okulları ile alt yapı gerçeği. Hasan Çebi başkan olsun diye İstanbul´dan, Ordu´dan başka illerden  konuşan dostlar olunca bu takıma katkınız kaç milyon olacak ki bu Hasan başkan yolu aydınlık olsun?

O bizim kardeşimiz?Lütfen yarın yanında duramayacağınız isimleri dillendirmeyin. Keşke olsa da keşke sizde dimdik güçlü ceple yanında durabilseniz..

Kim istemez. Sonuçta  başkan olacağı hane efsane.