Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


HALA UYUYOR OLABİLİRİZ


    Bu günlerde ortada bir futbol, spor dolaşıyor ki adamların avcılık, atıcılık yönü gelişmiş. Sokaklarda buna çaba harcamamışların açık musluklardan yıkanan cepleri, ve de mutluluktan açılmış çeneleri zaten bu il için apayrı futbol ve spor.
    Bir gün hep birlikte bakacaklar ki tarla kurumuş, içinde ürün yok. Ne su akıyor ne toprak ıslak. Sokaklarda dolaşan spor cellatları da mutlu mesut, kimsenin umrunda değil olmuşlarcasına mutlu.
    Ordu bir gün futbol cenneti olmayacak, anlayış bu ise ve bu anlayış çöplükten öte değilse korkum artarak devam edecek gibi.
    Zaten bunu konuşan bunun içinden gelmişler olursa ancak huzur olur. Yoksa spordan gelmemişler elinde olursa diyecekleri şu futbolun kitabını yazmış onca inana; "Siz burada ne yapıyorsunuz?"...
    Gelde deme!
    Biz Ordu´da futbol küllerinden doğsun derken, sanki 3 elli 3 kafalı 3 dilli futbol oldu da biz mi yanlış bakıyoruz?
    Bugün futbol var diyenlere inan ben 1960-90 da kaldım. O günkü sağlıklı yapı yok. Hemde bu  modern zamanda.
    İlin futbolunu göremiyorsak gözlerimizi ovuşturalım.
    Biz hala uyanmamış olabiliriz.
    Ordu bugünlerde sporun toprak kaymasını, çok zor bir tarladan çıkamayan, konuşulan Yeni Orduspor takımını, meçhul diye karanlık diye, olmaz bunlar diye konuşulan bir amatör yol haritasını, yarım bırakılan tesisleri, Orduspor için amatörde ne yaparı, ne yapamazı konuşanları, başkanı, sözlerini, şirketi, samimiyeti konuşanları uzaktan bakan faydasızları evet onları yazmıyor.
    Bence onca çok şey var ki yazılacak, onca hastalık var ki tedavi isteyen, biraz sabır işimiz bunlar olacak.