Bugün, 16 Temmuz 2020 Perşembe

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


GİRESUNDAN "HAK" ÇIKTI


                      Orduspor U19 bu sezon rakiplerini farklı yendi ve de hak ettiği gruba çok zor şart içinde çıktı. Karşıyaka´da çim saha verilebilirdi oda olmadı çeyrek ya da yarım sahalarda hazırlandı.
    Aslında zordu, yarı sahalarda, halı sahalarda hazırlanıp da grupta olmak. Fakat gerek Mucit gerek Murat hocanın özverisi, Endüstri Lisesinin değerli müdürününde izni ile okul sahasında hazırlandığı sporcularında devamlılığı Giresun´da sonlandı.
    Giresun´da 3 gün üst üste zor maçlar ki, 2 takım Trabzon takımları, müthiş hırslı, olgun maçlar oynadılar, sonunda çıktılar.
    Orduspor eli üzerinden çekilen belediye, eli çekilen iş adamları, eski idareciler ve de ne yer içer sorulmayan günlerde başkanında maçlar bitince fazla ilgilenemediği bu gençler "Şampiyon" oldu grubunda..
    Küme düşen, yoğun bakımda ölüme terk edilen sahipsiz bırakılan sahip olanı da karalayanlara inat bunlar, fakir mahallenin prensleri Ordu´yu gururla temsil etti beyler!
    Özelinden bazı günlerde sayın Enver başkana yazdım bir kaç kez bu çocukları lütfen alın, yarın akademide olacağız, yaşı tutan 3-4 sporcuyu ne olur alın dedim.
    Der iken Orduspor düşmanı olmadım, o çocukların profesyonel ligde olması için onların alışık olduğu düzenin devamı için yazdım.
    Cevap olmadı.
    Bu çocuklar için Giresun´a gelen aile-ler, taraftar, spor insanları, onlara mütevazi olmadan bende dahil emek veren teknik hocaları ve bize orada çok güzel ev sahipliği yapan ASKF başkanı Mehmet ağbime, Trabzon takımlarına ve bu çocuklara hocalarına nasıl Orduspor büyük Giresun´da tekrar hatırlattıkları için bin kez teşekkürler.
    Siz yeter ki imkanı olan yerde iyi şartta çalışın, inanın derece yaparsınız da 2 sporcunun biraz daha ciddi bu işe ayak koyması arzum.
    Orduspor U19 takımı şükür grubunda şampiyon oldu...
    Her şey para değilmiş.

         YİĞİT ADAMI ZİYARET ETTİM
    Hamit Aşar. Taş kafa Hamit diye bir yiğit adam yatıyor uzun yıllar, çakalçıkmaz mezarlığında.
    Dua ister, sohbet bekler bu yiğit insan. Ben özlerim hep, gezerim orayı, rahmetli Hamit´e, Deli Fevzi´ye, Tütüncüye giderim sohbet ederim. Sonra bizimkilere ve Mavri kardeşime..
    Hırçın Karadeniz gibiydiler.
    Allah nurda bıraksın pırıl pırıl onları.
    Üçü de hayatımın her anında yanımda özelimde, sevdamda, sırrımda olan insanlardı. Rahmetli Fevzi ile Orduspor´da Ahmet Ertem dönemi ben idareci o teknik adam olarak güzel sezon yaşadık. Bazen yaşamadık, çok günler dertleştik.
    Hamit ile annesinin ekmeğini böreğini çok yedik. Yürekli kardeşimdi.
    Derdim ki Hamit bu benim sevdam, Hamit ona zarar gelmesin, gelmezdi, ben bu ilde yoksam. Gözü gibi sakınırdı, yürekli insandı.
    Ne oluyor bana bilmiyorum da bu aralar çok gider oldum onlara.. Dua edesim geldiğince. Hamit´in mezarının toprağa ve biraz düzene ihtiyacı var.. Yakında baktıracağım kardeşimin mezarına... Onun yaptığı yanında bizimki toprak temizliğinde olsa da belki o mutlu olur..