Bugün, 13 Nisan 2021 Salı


Yazarın Diğer Yazıları


Özge TÜKÜÇ


GELEN GİDENİ ARATMASIN

Hani hep deriz ‘Gelen gideni aratır’ diye. 2021 yılına girerken de kimimiz dilimize vurduk, kimimiz iç sesimizle konuştu, ‘2020‘yi aratma, 2021’!!!


Hani hep deriz ‘Gelen gideni aratır’ diye. 2021 yılına girerken de kimimiz dilimize vurduk, kimimiz iç sesimizle konuştu, ‘2020‘yi aratma, 2021’!!!

Bir garip yeni yıl yaşadık ülkece. Nereye gitsek? Ne yesek? Ne içsek? Telaşına düşmeden sessiz sedasız evlerimizde karşıladık 2021’i. (Yasakları çiğneyenler hariç) Ahh Korona ahh nelere kadirsin!

 Evet, birazcık garip oldu. Sevdiklerimizden uzak, görüntülü görüşmeler ile iyi dileklerde, biran önce kavuşma temennilerinde bulunduk. Çoğumuzun hatta bence hepimizin en büyük temennisi bu illetin bitmesi oldu. Ülkece hep bir ağızdan aynı temennilerde bulunduğumuz belki de ilk yeni yıl kutlaması. Bir arada olmanın değerini bir kez daha anladık böylece.

Büyük umutlar ve temennilerle girdiğimiz 2020, bitse de kurtulsak dediğimiz bir yıl oldu.

Hiç aklımıza gelmeyecek felaketler. Covit-19 pandemisi, seller, yangınlar, kadın cinayetleri, depremler, ekonomik krizler... 2021 ile temennimiz bu kötü senaryoları geride bırakmak.  Umudumuzu yitirmeden tertemiz bir sabaha uyanmak.  Korkmadan sarılmak sevdiklerimize. Evlerimizden çıkıp çocuk misali koşup oynamak.  2020 ile hayatımıza imza atan o kötü günlere el sallamak. Derin bir nefes alarak, ‘ Nerede kalmıştık hayat? ‘ diyerek normale dönmek. Fazlası değil sadece normale dönmek…

Hadi bee arkadaş, biraz daha sık dişini! Otur evinde, uy şu kurallara, tak maskeni! Yeni yılla birlikte yenelim şu illeti…