Bugün, 25 Şubat 2021 Perşembe


Yazarın Diğer Yazıları


Özge TÜKÜÇ


GELDİ GÖNLÜMÜN EFENDİSİ

Covid-19 aşısı bulundu bulunacak derken Çin menşeini ‘CoronaVac’ Türkiye’ye geldi ve Ordu’da da sağlık personellerine uygulanmaya başladı.


Covid-19 aşısı bulundu bulunacak derken Çin menşeini ‘CoronaVac’ Türkiye’ye geldi ve Ordu’da da sağlık personellerine uygulanmaya başladı. ( Ne İlginç! Çin’den yayılan virüsün dermanı yine Çin’den çıktı. Neyse…)

Ordu’da yaklaşık 11 bin sağlık çalışanına uygulanmaya başlayan aşı sırasıyla 65 yaş üstü vatandaşlar huzur evleri ve bakım evlerinde olanlar, engelli vatandaşlar olmak üzere uygulanmaya devam edecek. Genç nüfus olarak sıralamada en sonlarda yer almış olsak da öncelikli vatandaşlarımız adına sevindirici bir haber bu. En sevindiricisi de sağlık çalışanlarımızın bir nebzede olsa evlerine rahat dönecek olması.

Sanki bu illetten kurtulmuşuz gibi derin bir nefes aldım ben. İçime bir huzur ve rahatlama geldi. Her ne kadar aşı sıralamasında sonlarda olsak da sıramız gelene kadar birçok vatandaşımız aşılanmış olacak ve bu da tabi ki virüse yakalanma riskini azaltacak. Bu lanet virüsün bir gün bitecek olmasına olan inancım şimdi daha da kuvvetlendi.

Ama en birinci görevimizi unutmamak lazım… Tedbiri elden bırakmadan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam etmeliyiz. Bu arada kısa bir şeye değinmek istiyorum yüksek müsaadenizle; Özgür bir ülkede yaşıyoruz çok şükür. Herkes kendi fikir ve düşüncelerini özgürce dile getirebiliyor ki hiç tartışmasız getirmeli de zaten. Buna lafım yok ama aşı olmak istemeyen kesimi de anlamış değilim.

Korkma be kardeşim! Bu mevzuyu bu kadar dallandırıp budaklandırmaya, methiyeler dökercesine cümleler kurmaya gerek yok. Sosyal medyada dönen çeşitli espriler gibi sen de en fazla Çince konuşursun. Fena mı?  ya da güne çekik gözlerle uyanırsın…