Bugün, 28 Ekim 2020 Çarşamba


Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


GEÇMİŞE BAKIP AH DİYORUM

.


    Bu ilde kimse karşısındakilere kalem ile, dil ile, el ile birer cümle yazı atarak, mahremiyetlerine girerek, onu konuşa-rak, yazarak doğru yanlış iş yaptığını sanmasın.    

Adamı makamlara seçen bu ilin binlerini, atayan yüksek dağdaki beyi, bilir makamdaki herifler. Bu ülkede siyaset olmuş Aslı ile Kamber ,ya da Leyla ile Mecnun, şura şu olmuş, buralarda bu olmuş, o yerde şu, iş dünyasında bu yanlış, ihalelerde bu zehir zemberek, artık bunların bu devirde haber değeri de, suçu da yok..    

Hayatımızın menba suyu bozuk, yolu bozuk, işi bozuk, terazisi bozuk, tartı yok, denge sağlam değil, adam kayırma, torpil asla bu ülkede 5 .sınıf olmaz, o yüzden ne yazılırsa yazılsın o yüzlerde ben bugüne kadar ne kızaranını gör-düm ne de yere bakanı.    

Kahkahaları da, keyifleri de yaşamları da kral Faruk gibi..    

Boşuna kalemle, kelamla, cümle ile kimse Don Kişot ya da Deli Dumrul olmasın, masal kitabı okuyan bizler yokuz, insanların utanç duvarı kalktı, cep duvarı açıldı..    

Kim takar yazıyı, cümleyi. Birde üstelik iftiradan dava açarlar o yağlı ballı elleri ile..    

Boş verin Allah var gam yok..    

Ben hala o eski belediye ve siyasetin tadındayım diyorum, bugünle aralarında 50 yıl var, ben hala geçmişe bakıp ah diyorum..    

Sende ey kalem bugüne bak ah de.. Yeter.        

 TEKNIK ADAMLARIMIZ    

Ordulu teknik adamlarımıza güvenmek farz.    

 Bırakın dışarıdan getirip milyarları verdiğiniz kişileri. Bu ildeki her pro lisanslı hocalarımız kaliteli.      

Bu kaliteyi yok eden kim derseniz, dışarıdaki insanların dili ya da eli değil, içimizdeki birbirini kötüleyen teknik adamlardır.    

 Bizim hocalarımızın paçasını ya kıskançlıktan ya da nefretten çekenlerde bizim spor insanlarımız.    

O kim, hoca mı, biz burdayız, tecrübe, yok hakimiyet falan dedikodular.      

Kurs aynı ders aynı, para verilen kuruş aynı, diploma aynı, ama onlar iyi değil ben en iyiyim demek .    

Bende bu ilde alt yapı için en iyilerdenim ama ben demiyorum. Ben olmazsamda bir kardeşim de bunu çok güzel yapıyor.    

İyi olunsaydı zaten bütün amatörlerin alt yapıları harika olurdu, yinede bu il bu işi iyi yapıyor, TÜFAD’ın başında da tecrübeli bir Turgutumuz var.    

 Ama alt yapı çok hassas yapı, tıpkı ilk birinci sınıf denginde. Sevdireceksin, seveceksin, değer vereceksin, yeteneğini büyüteceksin.    

Zor iş, herkesin işi değil.. Bu ilde Aydın Yıldırım, Pele Erol, Naşit, Temel Tefil, Haydar, Özcan, Kemal, Mahmut, Mutlu, Hūseyin, Adem Magden gibi bu ilde alt yapı için özel insanlar, teknik adam bu ilde var ve değerli kişiler. O yüzden bizim teknik adamlarımız var, hem iyi hem saygıyı hak edenler.    

 Dışarıdan aramak paraları saçmak akıllı işi değil.    

 Saygı sizlere.