Bugün, 4 Ağustos 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


GEÇMİŞE GİDİYORUM ŞİMDİ


Ortada bir geçmişimiz var tertemiz sporcu ordumla duran, 80´lerin modası kırmızı ve siyah, içindeki mankenlerde harika çok yakışıklılar biri hariç...

İçinde sporculukları bir yana adamlıkları on numara isimlerdi, daha bulunur mu bilmemde galiba Akyazı´da olacak gibi.. On numara insanların içinde, Varol, Nazım, Erol, Kadir, Zafer, Murat, Ruhi, Bayram, Faruk Tütüncü, Dursun, Lazı ve sonrasında bir güzel gurup daha, Haki, Yalçın, Ali, Alican, Nizam, Sefa, İbrahim, Yılmaz, Üzeyir, Mangal Mahmut, Atilla, Hasan, Mehmet, Serdar, Aygün, Serdal vs.. unuttuğum oldu ise af ola. Bunların sayesinde bükülmedi belim, düşmedi dişim, buruşmadı yüzüm, gençliği bende kaldı olan taksilerime oldu, içleri çamur doldu yazık oldu koltuklara, evdekiler kahroldu..

Demeyeceğim tabiki onları benim kadar eşimde sevdi, saygı duydu.

Benim ilk geçmişimde Ocak Kulübü var 3 yaşındayım başkan Kemal Köksal. Gençliğimde Orduspor var, amcalarım başkan, İbrahim-Sebehattin-Coşkun Köksal. İçinde her daim Bahtiyar var ben varım.. Sonra hayatımda Aydın Yıldırım var, postacı İsmet ağbim var, Adem baba Topkaya ile Delikkaya var, içimde ruhumda kalbimde arabamda..

Bir onu sevdim kırmızı siyah bir seni sevdim mor beyaz. Bugünlerde fazla güzelliklerin ortasında değil iken, şükür beni Hasan Öztaş attı içine "güm "diye Akyazıspor´un. Birçok kez düşündüm, içinde oldum ve şimdi inancım tam, Delikkaya kadar güzel sporcuların olduğu yerden güneş niye doğmasın, gider ayak bu spor meydanından hayatımda ikinci bir Delikkaya niye olmasın.

Dedim ve çalışıyorum onlar ile. Geçmişe gidiyorum bir bugüne geliyorum. Benzesinler istiyorum, sporcu olsunlar, saygı görsünler, bir gün onlarda Çay deresinde olduğumuzdan daha büyük mekanlarda bu ihtiyarı çağırsınlar, çayları elleri ile yüreğime akıtsınlar...

Keşke hayat bu yarını belli olmayan kocaman uzun yol...

***

Herkes ile uzak olan bir Orduspor ve sıcaklık kurulamayan insanların sırtına bakılan ortamda, forma içinde koltukta ve sahalarda bu takımın ağırlığını kaldıramıyorsa bazı yüzler bırakmalı diyeceğimde nasıl olacak.                                    Hepimiz başkanla geçmişimizde fikirtaş olarak gece gündüz bir fikrin etrafında koştuk, çile çektik, bugün ne fikirtaş kalmış ne fikir başkanın etrafında. Bırakmaz diyordum, sonra bırakmayacağını görünce burkuldum şimdi artık benim için bu konular ve Orduspor yazılmayacak ve Orduspor ile ilgili yorumlarımda olmayacak.. Bu kadar... Başkanada hayırlı olsun arkadaşları ile Ocak ayındaki yeni yönetimi. İnşallah iyi olur Orduspor adına.

Benim adıma kimse Orduspor adını yazılarımda duymayacak.