Bugün, 7 Temmuz 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Erkut ERİŞTİ


FARKLISIN

Tanıyanlar tanıyor beni, bazı arkadaşlarım dediler ki bırak bunları sen mi kurtaracaksın memleketi, hakkım var diye düşünüyorum birkaç kelam etmeye, yanlışı herkes alkışlarken, herkes bile bile yanlışa doğru derken ben demeyeceğim asla; siyasetle hiç hesabım yok fikrim zikrim hür benim.


Tanıyanlar tanıyor beni, bazı arkadaşlarım dediler ki bırak bunları sen mi kurtaracaksın memleketi, hakkım var diye düşünüyorum birkaç kelam etmeye, yanlışı herkes alkışlarken, herkes bile bile yanlışa doğru derken ben demeyeceğim asla; siyasetle hiç hesabım yok fikrim zikrim hür benim. Daha iyiye nasıl ulaşılır sadece derdim .

                Farklıyım ama neye göre kime göre; örneğin şu neye hizmet eden yarışma programının kırdığı rekor mesela beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor, en çok okunan yazar en çok dinlenen müzik mesela yada reytingi yüksek programlarda ilgilendirmiyor. Haberim  oluyor ama mümkünse bakmıyorum. Bakanı kınamıyorum asla, herkesin ayrı ayrı düşüncesi dünyalığı var, ben bunlarla doldurmamaya çalışıyorum hayatımı vesselam.         

                Herkes azcık tutsa bi yerlerden düzelecek herşey diyorum, makam mevkiyi veya eşinin dostunun mevkisini çirkin işlerine bulaştırmasa biliyorum düzelecek. Şehrin yollarından sorumlular bir kere geçse düzelecek. “Yeryüzünde kibirli kibirli dolaşma sen ne yeri delebilirsin ne de dağlar kadar boylu olabilirsin”             unutma….

                Burnunun altında maske takmaktan vazgeçersek düzelecek, anlamsız anlamsız avmlerde sokaklarda şu zor günlerde keyfe keder gezilmezse düzelecek,herşey dört dörtlük sıkıntılar bitmiş gibi davranılmazsa düzelecek. Kul hakkını unutma, insanlığın ne kadar zayıf ve çaresiz olduğunu da asla unutma. Kır zincirini bir kere normalinden çık farklı olmayı dene.