Bugün, 7 Temmuz 2020 Salı

Yazarın Diğer Yazıları


Mustafa KÖKSAL


EFSANE İSİMLER


Efsane isimler olsaydı futbolun içinde eğer bugün, herkes başkanlık için 2 ay önceden gün alır, rezarvasyonu 3 ay önceden yapar koltuğu için idareciler, siyaset erbabı ve onbinlerce gönüldaş...

Onlar olurdu, bu efsane yıldızlar olsaydı bu takımın alt yapısı 500 kişiden, sporcu olayım al benide diyen binlerce spor adayının kapısını çaldığı mekan olurdu.

Teknik adamlar sıraya girer, "Tamer Güney-İsfendiyar-Kadri-Gürsel Aksel-Fikret-Üstün-Necip Cemal´ler" burada olmuşsa bu ne güzel şans diye, araya her kişiden 3 isim sokarlardı.

Bu efsane isimler mor beyaz rengin içinde olsalardı...

Kimler bu gururu bu takıma, bu takımda onlara yaşattırmadı ki... Kimler adını Türk futboluna altın harfler ile yazdırmadı ki. Kolay olmadılar onlar Ordusporlu, çok çalıştılar, çok kolay olunmuyor yıldız bu alemde..

Kolay mı kazanılıyor bu alanda takım olmak, takım içine yakışan oyuncu olmak, sonrada saygı görmek, yıllar geçse de adını yıldızlara asmak...

Kimler gelmediki bu takımın içine sporcu, kimler gitmediki, Ordulu bizim olanları bugün bu köşemde anmak istedim. Onları tek tek çağırmak istedim, Ordu alkışlayın bu efsaneleri demek istedim..

İşte; "Fikret-Hikmet-Pele Erol-Orhan-İhsan-İsmail-Rado-Sürat K.Orhan-Ahmet hoca-Murat-Yener-Üstün-Hasan-Hüsnü-Güven-Aydın-Erdogan-Emin-Kemal-Edip-Uğur-Adnan-Arif-Turgay-K.Turgay-Sinan-Mahmut- Gürhan-Aykut- Öner-Ergin-Atilla-Özcan-K.Turgut-B.Turgut-Şükrü-Ali-Şükrü-Muzaffer-Salih Başköy-Cüneyt Tiryaki-Cüneyt-Metin-Hüseyin Sarı-Fatih-Mustafa"...

Şimdi Orduspor kulübü başkanı bu isimler ile bu genç pırlantaları yan yana bir yemekte buluşturmalı.

Onlarda hangi takımda hangi renkte hangi forma içinde olduklarını çok iyi anlasınlar.

Onlarda yıllar sonra bu takımı ligde bırakan efsaneler olsunlar..

Hayal mi sizce?

KÖTÜ ADAM OLMAZ MI...

Adamsan davan güzel bakmak olmalı. Yoksa dışındaki sahte güzellik içindeki o şeytanı gizleyemez. Bazıları zaten kötü, ne yapsa kötü. İçi kötü, yüzü, konuşması, tavrı, duruşu kötü, kötü adam sonuçta.

Nerede olursa olsun hangi alanda görev alırsa alsın, yalaka iki yüzlü, kolayca satan tipler. Ahde vefa olmaz onlarda. Ruhu kişiliği kalbi kötü.

Onlar kimsenin aklını başından alamaz, akılları yok. Onlara kaybeden biri kahrından ölür bu pisliğemi diye. Kalbinde iyi huy olan bu mendebur insanları zaten mabedine koymaz.

İnsan var bunlar gibi asla beğenmez, kibirli, çeker gider, satar, tabiri caizse